وصله امنیتی مایکروسافت نرم‌افزار PowerPoint را از کار می‌اندازد

وصله امنیتی مایکروسافت نرم‌افزار PowerPoint را از کار می‌اندازد

همکاران سیستم- یکی از وصله‌های امنیتی این ماه مایکروسافت که با نام KB۲۹۲۰۷۳۲ شناخته می‌شود کنار گذاشته شد. زیرا نصب این وصله امنیتی باعث از کار افتادن نرم‌افزار PowerPoint می‌شود.به گزارش وبسایت theregister این وصله امنیتی به گونه‌ای ساخته شده بود تا با نصب آن ثبات در نرم‌افزار PowerPoint ۲۰۱۳ ارتقا یابد که بخش اعظم قابلیت‌های آن مربوط به سیستم بازپخش ویدیویی می‌شد.
اما زمانی که کاربران اقدام به نصب آن می‌کنند، این وصله امنیتی سبب هیچ گونه ارتقایی نمی‌شود و دست‌کم برای بسیاری از کاربران که در این زمینه گزارش‌های خود را منتشر کرده‌اند، پس از این به‌روزرسانی و نصب نرم‌افزار PowerPoint قادر به باز شدن نیست.
مایکروسافت در پاسخ به این گزارش‌ها توضیح داده است که این به‌روزرسانی تجدیدنظر شده است و علت بروز مشکل مذکور در دست بررسی است.
این طور که مرکز The Register محاسبه کرده، این ششمین بار در ۸ ماه گذشته است که مایکروسافت مجبور می‌شود وصله امنیتی خود را به دلیل بروز مشکلات مختلف حذف کند.
در آگوست گذشته یک وصله امنیتی باعث شد سیستم Blue Screens از کار بیفتد و سپس در ماه اکتبر به دنبال بروز برخی مشکلات وصل امنیتی دیگر کنار گذاشته شد. در ماه دسامبر نیز شرکت مایکروسافت سه وصله امنیتی که برای مجوزهای ریشه‌ای، Exchange ۲۰۱۰ و Excel عرضه شده بود را کنار گذاشت.
باید توجه داشت که تکرار اشتباهات در جریان عرضه وصله‌های امنیتی اتفاق خوبی برای مایکروسافت محسوب نمی‌شود و حتی اگر اختلالات پیش آمده چندان جدی نباشد، مایکروسافت می‌بایست جلوی این روند را بگیرد.