ورود بدون رمز عبور برای همه کاربران ویندوز 10 مایکروسافت

همکاران سیستم – آخرین نسخه آزمایشی سیستم عامل ویندوز 10 مایکروسافت که با نام 19H1 اینسایدر پریویو برای گروه «فست رینگ» عرضه شده است قابلیتی را شامل می‌شود که امکان ورود به حساب کاربری بدون رمز عبور را فراهم می‌کند و همچنین سیستم Windows Hello PIN را در نسخه‌های مختلف ویندوز 10 اصلاح کرده است تا ورود بدون پسورد آسان‌تر شود.

شرکت مایکروسافت گزینه ورود بدون پسورد را ماه دسامبر در نسخه آزمایشی «ویندوز 10 هوم» در اختیار کاربران قرار داد و سپس در نسخه‌های «بیلد 18305» و «بیلد 18309» این قابلیت مبتنی بر تمام نسخه‌های سیستم عامل مایکروسافت در اختیار کاربران گروه آزمایشی اینسایدر قرار گرفت.

هم اکنون نسخه 19H1 به گونه‌ای تکمیل شده اشت که در نیمه نخست سال 2019 میلادی به تمام کاربران ویندوز 10 امکان می‌دهد به این قابلیت دسترسی داشته باشند.

با پیش‌نمایشی که هم اکنون از این ویرایش منتشر شده است، کاربران با داشتن حساب کاربری مایکروسافت می‌توانند از طریق یک شماره تلفن و دریافت کد مربوطه به کمک پیامک وارد شوند و سپس تنظیمات لازم را برای حساب کاربری خود اعمال کنند. در این بخش این امکان فراهم شده است تا کاربران با فعال کردن یکی از گزینه‌های Windows Hello Face، اثر انگشت یا کد PIN شرایط ورود خود را فراهم کنند.

در این میان کاربرانی که هنوز گوشی هوشمند با قابلیت ورود بدون رمز عبور را در اختیار ندارند، می‌توانند در اپلیکیشن «ورد» روی سیستم‌های عامل اندروید یا iOS این امکان را برای خود فراهم آورند.

منبع: zdnet