«وبکس» تغییر تصویر پس‌زمینه در کنفرانس‌های ویدیویی را ممکن کرد

همکاران سیستم- به گزارش وب‌سایت theverge، مرکز «وبکس» از زیرمجموعه‌های شرکت سیسکو با بهره‌گیری از ویژگی‌های محبوب ارایه شده توسط توسط برخی از رقبای جوان‌تر خود این امکان را به کاربران می‌دهد تا تصاویر مجازی پس‌زمینه را در کنفرانس‌های ویدیویی خود در اختیار بگیرند. کاربران همچنین می‌توانند از فیلتر تار کننده تصویر پس زمینه خود استفاده کنند یا یکی از تصاویر پس زمینه که توسط وبکس ارایه شده است را در اختیار بگیرند.

اپلیکیشن «زوم» که از آن به عنوان محبوب‌ترین برنامه کنفرانس‌های ویدیویی یاد می‌شود در کنار رقبای دیگری نظیر «میت» گوگل و «تیمز» مایکروسافت به کاربران خود امکان می‌دهند تا تصاویر پس زمینه مورد نظر خود را هنگام برقراری کنفرانس‌های ویدیویی اعمال کنند.

وبکس یکی از قدیمی‌ترین بازیکنان در عرصه کنفرانس‌های ویدیویی محسوب می‌شود. این شرکت در سال 1995 میلادی تاسیس شد و سیسکو در سال 2007 میلادی با پردازخت 3.2 میلیارد دلار آن را خریداری کرد. نرم افزارهای این شرکت در ابتدا به عنوان یک اپلیکیشن سازمانی استفاده می‌شود و فقط روی قابلیت‌های مخصوص کسب و کارها تاکید داشت و توجه چندانی به ارتباطات کاربران شخصی نداشت. با این وجود پس از همه گیری ویروس کرونا و افزایش تمایل مردم به برقراری تماس‌های تصویری، اپلیکیشن یاد شده در نسخه «فریمیوم» خود قابلیت‌های ویژه‌ای را برای کاربران خانگی هم عرضه کرد.