واحد فناوری اطلاعات شرکت DELL فروخته شد

واحد فناوری اطلاعات شرکت DELL فروخته شد

همکاران سیستم- بر اساس بیانیه جدید منتشر شده، مرکز NTT Data واحد خدمات IT شرکت دل را خریداری کرد. هنوز جزییات این واگذاری مشخص نشده است، ولی گزارش‌های رسیده نشان می‌دهد که این واحد به قیمت ۳ میلیارد دلار فروخته شد.به گزارش وبسایت Zdnet، مرکز NTT Data که واحد فناوری اطلاعات شرکت ژاپنی Nippon Telegraph & Telephone محسوب می‌شود، با این خرید جدید می‌تواند موقعیت خود را به عنوان یک شرکت بزرگتر در آمریکای شمالی گسترش دهد.
شرکت NTT Data در نظر دارد از این خرید در راستای ادغام واحدهای IT و برون‌سپاری فرآیند کسب‌وکار (BPO) استفاده کند و از این طریق تمرکز بیشتری بر صنایع درمانی و بیمه داشته باشند و در کنار آن خدمات گسترده‌تری هم به مراکز بانکداری و مالی ارایه دهد.
«جان مک‌کِین» مدیرعامل شرکت NTT Data با انتشار بیانیه‌ای گفت: «در بازار ما تعداد اندکی خرید هدفمند انجام می‌شود که این فرصت را در اختیار می‌گذارد تا بتوانیم به صورت رقابتی و عمیق در عرصه پیش‌رو گام برداریم».
او در ادامه توضیح داد: «مرکز خدمات دل یکی از کسب‌وکارهای مشهور است و ما معتقدیم همکاری‌ها و روابط گسترده آن با مشتریان، در کنار فعالیت‌های مبتنی بر پروژه که در سال‌های گذشته انجام شده است می‌تواند کمک‌های فراوانی به ما بکند».