واتس‌اپ مهم‌ترین ابزار ارتباطی ۷۲ درصد سازمان‌های برزیل

همکاران سیستم- بر اساس نتایج حاصل از یک مطالع جدید مشخص شد سازمان‌های کوچک و متوسط (SME) در کشور برزیل ترحیح می‌دهند واتس‌اپ را به عنوان یکی از ابزارهای اصلی خود به کار گیرند و از طریق آن با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند.
بررسی‌های اخیر مرکز پشتیبانی از خدمات سازمان‌های کوچک و متوسط برزیل (SEBRAE) که در آن ۶۰۲۲ فرد فعال در سازمان‌های این کشور حضور داشتند مشخص شد ۷۲ درصد سازمان‌های کوچک و متوسط برزیل از اپلیکیشن ارتباطی واتس‌اپ به عنوان کانال اصلی آنلاین خود استفاده می‌کنند.
از بین کارمندان سازمانی که واتس‌اپ را به عنوان ابزار ارتباطی اصلی خود مورد استفاده قرار می‌دهند ۴۳ درصد اعلام کردند که این اپلیکیشن را با هدف فروش محصولات و خدمات خود به کار می‌گیرند. درصد بالای سازگاری با واتس‌اپ در میان سازمان‌های برزیل به دنبال خدمات ارزان این اپلیکیشن ارتباطی انجام شده است.


در این میان تنها ۲۷ درصد سازمان‌های کوچک و متوسط برزیل که در تحقیق حضور داشتند اعلام کردند که برای برقراری این ارتباط از وب‌سایت تخصصی خود استفاده می‌کنند. به گفته مرکز SEBRAE، این مسئله با توجه به سرمایه‌گذاری سازمان‌های برزیلی برای افزایش حضور آنلاین و به کارگیری قابلیت‌های موتورهای جست‌وجوگر اینترنتی صورت گرفته است.
لازم به ذکر است فیسبوک نیز یکی از پلتفرم‌های معمول برای سازمان‌های کوچک و متوسط برزیل محسوب می‌شود و بیش از ۴۰ درصد شرکت‌های این کشور که در تحقیق حضور داشتند، به‌شکل مستمر از قابلیت‌های این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند.
علاوه بر موارد یاد شده این تحقیق نشان داد ۹۰ درصد سازمان‌های کوچک و متوسط از گوشی هوشمند به عنوان ابزار اصلی سازمانی استفاده می‌کنند و این در حالی است که ۵۱ درصد آنها معتقدند اینترنت و شبکه‌های اجتماعی مهم‌ترین کانال ارتباطی سازمانی طی پنج سال آینده محسوب می‌شود.

 

منبع: Zdnet