مدیر عامل اوراکل: وابستگی آمازون به اوراکل شرم‌آور است

همکاران سیستم – لری الیسون (Larry Ellison) مدیر عامل شرکت اوراکل با انتقاد از کمپانی رقیبش آمازون گفت هیچ فرد عادی، مرکز داده اوراکل را ترک نمی‌کند تا به سراغ مرکز داده آمازون برود.

به گزارش وب‌سایت ITProPortal، وی که در جریان نشست ارائه نتایج مالی برای سه ماهه دوم سال سخن می‌گفت اظهار داشت: ما در حوزه رهبری فناوری پایگاه داده، برتر از آمازون هستیم. از لحاظ فناوری، امکان ندارد که یک فرد عادی و نرمال از مرکز داده اوراکل به مرکز داده آمازون مهاجرت کند.

الیسون ضمن مقایسه فعالیت‌های شرکت متبوع خود با مرکز خدمات پردازش ابری AWS آمازون اظهار داشت مرکز داده خودکار اوراکل به صورت اختصاصی برای سازمان‌ها طراحی شده و حال آن که خدمات مرکز داده AWS نیمه‌خودکار است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به قصد اوراکل برای افزایش 50 درصدی سهم خود از بازار پایگاه داده رابطه‌ای (relational database) اشاره کرد و گفت ابزار اصلی برای نیل به این هدف، زیرساخت ابری نسل 2 اوراکل و فناوری پایگاه داده خودکار این شرکت است.

از آن سو، وارنر وگلز (Werner Vogels) مدیر ارشد فناوری آمازون، در جریان کنفرانس re:Invent که چندی پیش برگزار شد، پایگاه داده اوراکل را قدیمی نامید و گفت پایگاه‌های داده اوراکل بومی ابری است، نه پایگاه داده ارتباطی و حال آن که اینها اساس نوآوری هستند.

در اوایل سال آمازون اعلام کرده بود قصد دارد استفاده از فناوری‌های شرکت اوراکل در بخش‌های داخلی شرکت را به پایان برساند و همین موضوع خشم مدیر عامل اوراکل را به دنبال داشت.

الیسون گفت آمازون از 10 سال پیش می‌خواسته از فناوری‌های اوراکل مستقل شود اما هنوز هم به شرکت ما وابسته است.