هکر‌ها در کمین فناوری «اینترنت برای همه چیز» نشسته‌‏اند

هکر‌ها در کمین فناوری «اینترنت برای همه چیز» نشسته‌‏اند

همکاران سیستم- گروهی از کار‌شناسان امنیت آی تی معتقدند مجرمان سایبری در سال ۲۰۱۴ بیشتر بر روی فناوری «اینترنت برای همه چیز» تمرکز خواهند کرد.
به گزارش وب‏‌سایت eweek، کار‌شناسان شرکت امنیتی رپید۷ (Rapid۷) معتقدند شتاب گرفتن فناوری اینترنت برای همه چیز در سال‏‌های پیش رو باعث می‌‏شود مهاجمان و مجرمان سایبری نیز بر این فناوری تمرکز کنند. به گفته آن‌ها در سال ۲۰۱۴ شاهد افزایش توجه هکر‌ها و مجرمان سایبری به فناوری اینترنت برای همه چیز و ابزارهای قابل اتصال به اینترنت خواهیم بود.
 اینترنت برای همه چیز به فرایندی گفته می‌‏شود که در آن ابزارهای مختلف از دستگاه تلویزیون گرفته تا ترموستات و ابزار پزشکی قابلیت اتصال به اینترنت را دارا خواهند شد. کار‌شناسان رپید۷ گفته‌‏اند اتصال این دستگاه‏‌ها به اینترنت آن‌ها را با خطراتی مواجه می‌‏کند که هنوز آمادگی لازم برای مقابله با آن‌ها وجود ندارد.
بر اساس این گزارش، در حال حاضر حملات سایبری چندانی به این فناوری‏‌ها صورت نگرفته است، اما به نظر می‌‏رسد در این اواخر بر شدت این حملات افزوده شده است. در ماه نوامبر ۲۰۱۳ شرکت سایمانتک از کشف بدافزاری به نام لینوکس دارلوز (Linux.Darlloz) خبر داد که می‌‏توانست تراشه‌‏هایی را که در دستگاه‌‏های خانگی مثل روتر‌ها، دستگاه‌‏های ست تاپ و یا دوربین ‏‌امنیتی یافت می‌‏شود، هدف حمله خود قرار دهد.
کار‌شناسان گفته‌‏اند یکی از مهم‌ترین مشکلات این فناوری‏‌ها این است که از‌‌ همان ابتدا به ابعاد امنیتی آن‌ها توجه نمی‌‏شود. شرکت‌‏های عرضه‌‏کننده نیز بیشتر به فکر تولید محصول خود هستند و نگران این مسئله نیستند که ممکن است طراحی محصولشان به گونه‌‏ای باشد که مورد سوءاستفاده مجرمین قرار گیرد و یا باعث سرقت داده‏‌های کاربران شود.
پیش از این شرکت Internet Identity نیز که در حوزه امنیت فعالیت می‌‏کند، پیش‌‏بینی کرده بود شرکت‏‌ها و مصرف‌‏کنندگان تا سال ۲۰۱۵ نیمه تاریک فناوری اینترنت برای همه چیز را خواهند دید، چرا که هکر‌ها تا آن زمان خواهند آموخت که چگونه خانه مردم را به آشوب بکشند.