هکری که طی دو ماه یک میلیارد داده را سرقت کرد

همکاران سیستم – هکری که فوریه امسال با خبرگزاری ZDNet صحبت کرد توضیح داد که مایل به فروش اطلاعات یک میلیارد کاربری است که سرقت کرده و او گفت که تنها طی یک هفته گذشته بیش از ۶۵٫۵ اطلاعات را به سرقت برده است تا در مجموع حدود ۹۳۲ میلیون اطلاعات سرقت شده را در اختیار داشته باشد.

این هکر با نام مستعار Gnosticplayers شناخته می‌شود و او را مسئول سرقت اطلاعات ۴۴ شرکت بزرگ می‌دانند و حتی افشاگری‌های اطلاعاتی هفته گذشته نیز به این شخص مربوط می‌شود.

این هکر از اواسط ماه فوریه یک سری اطلاعات هک شده را روی سایت اینترنتی بازار سیاه Dream Market برای فروش غیرقانونی محصولات مختلف از جمله اسلحه، مواد مخدر و ابزارهای هکری عرضه کرد.

او طی اقدامات خود اطلاعات شرکت‌های بزرگی از جمله ۵۰۰px، UnderArmor، ShareThis، GfyCat و MyHeritage و ده‌ها شرکت دیگر را سرقت و منتشر کرد. انتشار این اطلاعات در چهار مرحله صورت گرفت. در مرحله نخست ۶۲۰ میلیون اطلاعات به انتشار رسید، مرحله دوم ۱۲۷ میلیون، مرحله سوم ۹۳ میلیون و طی مرحله چهارم ۲۶٫۵ میلیون داده سرقت شده به صورت عمومی منتشر شد.

این هکر هفته گذشته طی صحبت‌های خود با خبرگزاری زد.دی.نت در مورد آخرین اقدام خود هشدار دارد و در مرحله پنجم ۶۵٫۵ میلیون داده را منتشر کرد. هکر یاد شده ادعا کرد که در آخرین اقدام خود به داده‌های ۶ شرکت دیگر هم دسترسی پیدا کرده است که از جمله آنها می‌توان به مرکز توسعه پلتفرم بازی Mindjolt، بازار دیجیتالی Wanelo، سرویس ارایه دعوتنامه‌های الکترونیکی RSVP، پلتفرم Evite و کمپانی خدمات مسافرتی Yanolja اشاره کرد.

منبع: zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *