هوآوی رئیس جمهور سابق برزیل را استخدام کرد

شرکت هوآوی رئیس جمهور سابق برزیل را به عنوان مشاور خود استخدام کرد تا از او برای حصول اطمینان از ابقا در بازار محلی استفاده کند و در جریان نزدیک شدن به حراج نسل بعدی شبکه‌های مخابراتی 5G بتواند از او کمک بگیرد.
براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته قرار بود مارس 2020 حراج سازمان مخابرات و ارتباطات برزیل برای تخصیص پهنای باند شبکه 5G برگزار شود که البته این اتفاق به دلیل همه گیری ویروس کرونا به تعویق افتاد و هم اکنون پیش بینی شده است این حراج اوایل سال 2021 میلادی انجام شود. طی چند سال گذشته شرکت چینی هوآوی به صورت بالقوه با ممنوعیت تامین تجهیزات مخابراتی برای اپراتورها مواجه شد و هم اکنون از یک وزنه سیاسی بزرگ کمک گرفته است تا بتواند مشکلات خود را در برزیل برطرف کند.
انتصاب «مایکل تِمر» استاد قانون اساسی و وکیل دادگستری که به عنوان رئیس جمهور برزیل هم فعالیت کرده است با انتشار بیانیه‌ای از جانب شرکت چینی تایید شد و هوآوی اظهار داشت که «برای تمامی سهامداران خود به صورت شفاف عمل می‌کند و به آنها متعهد است.»
آقای تمر معاون «دیلما روسف» بود که پس از استیضاح آقای روسف در سال 2016 میلادی او به عنوان رئیس دولت برگزیده شد و تا سال 2018 در این سمت باقی ماند. تمر به اتهام تخلف در چندین پرونده از جمله رشوه خواری و پولشویی در سال 2019 میلادی متهم و به عنوان بخشی از کارگروه ضدفساد عملیاتی دستگیر شد.

منبع: Zdnet