هند بزرگترین قربانی کلاهبرداری سیستم‌های پشتیبانی فناوری

براساس یافته‌های جدید شرکت مایکروسافت مشخص شد استرالیایی‌ها در منطقه آسیا دومین قربانی‌های بزرگ کلاهبرداری‌های سایبری هستند که از طریق سیستم‌های پشتیبان فناوری مورد حمله قرار می‌گیرند. این بررسی نشان داد هند با داشتن 69 درصد افرادی که از طریق سیستم‌های پشتیبان فناوری قربانی می‌شوند رتبه اول در این زمینه را در اختیار دارد.

«گزارش تحقیقات جهانی کلاهبرداری از فناوری 2021» نشان داد در 12 ماه گذشته 68 درصد استرالیایی‌ها با نوعی کلاهبرداری‌ مربوط به پشتیبانی از فناوری مواجه شده‌اند.

در حالی که این نسبت به سال 2018 میلادی دو واحد کاهش داشته است، اما هنوز هم بالاتر از میانگین جهانی محاسبه می‌شود. میانگین جهانی انتشار این حملات 59 درصد برآورد شده که نسبت به سال 2018 کاهش پنج واحدی را نشان می‌دهد.

از بین استرالیایی‌هایی که در سال 2021 با این قبیل کلاهبرداری‌ها مواجه شدند تنها 9 درصد ضرر مالی کردند و البته این اتفاق درحالی صورت گرفت که سه درصد نسبت به سال 2018 افزایش داشت و نسبت به میانگین جهانی یعنی آمار 7 درصدی هم اندکی بیشتر بود.

در این گزارش همچنین اعلام شد که استرالیایی‌ها در این اتفاق به طور میانگین در هر کلاهبرداری 126 دلار ضرر مالی کرده‌اند.

به گفته مایکروسافت، افت اندک در برخوردهای مربوط به کلاهبرداری‌ها در استرالیا بین سال‌های 2018 تا 2021 میلادی به شکل عمده ناشی از کاهش تبلیغات افزونه‌ها و کلاهبرداری‌های هدایت شده در سایت‌ها بوده که به ترتیب 39 درصد و 34 درصد از مجموع کلاهبرداری‌های سال 2021 را شامل می‌شوند.

منبع: zdnet