هند اولین میزبان فرصت‌های شغلی شرکت‌های آی‌تی اروپایی و آمریکایی است

همکاران سیستم- شرکت‌های اروپایی و آمریکایی فعال در حوزه‌های آی تی، امور مالی و دیگر کسب و کارها، تا سال ۲۰۱۶، ۷۵۰ هزار مورد از مشاغل خود را به کشورهایی منتقل خواهند کرد که هزینه تولید و نیروی کار در آنجا ارزان است. شرکت مشاوره‌ای و پژوهشی هکت گروپ (Hackett Group) طی مطالعه‌ای پیش‌بینی کرده است که کشورهایی مثل هند پذیرای بیش از ۴۰ درصد از این مشاغل خواهد بود.

به گزارش وب سایت eweek شرکت هکت گروپ با بررسی داده‌های به دست آمده از ۴۷۰۰ شرکت آمریکایی و اروپایی دارای درآمد بالاتر از یک میلیارد دلار پیش بینی کرده است که این شرکت‌ها با انتقال بیش از ۷۵۰ هزار فرصت شغلی دیگر به کشورهای کم‌هزینه‌تری مثل هند، مجموع شغل‌های برون‌سپاری شده خود تا سال ۲۰۱۶ را به بیش از ۲٫۳ میلیون شغل خواهند رساند.

این شرکت دریافته است بیشتر این گونه مشاغل به نحوی به خدمات تجاری در هر حوزه مرتبط خواهد بود که سالانه بیش از ۱۵۰ هزار فرصت شغلی جدید پدید می‌آورد. این گزارش حکایت از آن دارد که انتقال یا به عبارتی برون سپاری مشاغل مرتبط با خدمات تجاری پس از سال ۲۰۱۴ روند نزولی به خود خواهد گرفت.

در گزارش شرکت هکت گروپ تصریح شده است که در عرض ۸ تا ۱۰ سال آینده روند انتقال فرصت‌های شغلی به کشورها و مناطق کم‌هزینه و ارزان‌تر به کلی متوقف خواهد شد و این امر باعث کاهش فرصت‌های شغلی در اروپا و آمریکا خواهد شد. البته این شرکت رشد استفاده از راهکارهای اتوماسیون و دیگر پیشرفت‌های صورت گرفته در زمینه افزایش بازدهی شغلی را از جمله عوامل موثر بر روند کاهش فرصت‌های شغلی دانسته است. این راهکارها سالانه باعث حذف بیش از ۲۰۰ هزار شغل در این شرکت‌ها می شوند. استفاده از این راهکارها باعث حذف بیش از ۲٫۲ میلیون شغل در سال‌های بین ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶ خواهد شد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *