هندی‏‌ها ۷۱ میلیارد دلار در بازار آی تی هزینه می‌‏کنند

هندی‏‌ها ۷۱ میلیارد دلار در بازار آی تی هزینه می‌‏کنند

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی گارتنر پیش‌‏بینی کرده است که هندی‏‌ها در سال ۲۰۱۴ بیش از ۷۱ میلیارد دلار در بازار آی تی هزینه خواهند کرد.
تحلیل‏گران گارتنر پیش‌‏بینی کرده‌‏اند هزینه‏‌کرد هندی‏‌ها در بازار آی تی در سال ۲۰۱۴ به ۳. ۷۱ میلیارد دلار برسد که این رقم ۹. ۵ درصد بیشتر از ۴. ۶۷ میلیارد دلاری است که پیش‏‌بینی می‌‏شد در سال ۲۰۱۳ در این بازار صرف کنند. این شرکت همچنین پیش‏‌بینی کرده است که بخش خدمات آی تی هند در سال ۲۰۱۲ شاهد رشد ۱. ۱۲ درصدی درآمدهای خود خواهد بود. صنعت نرم‌‏افزاری این کشور نیز رشد درآمدی ۱۰ درصدی را تجربه خواهد کرد و بخش خدمات ارتباطات راه دور این کشور که هم‏‌اکنون بیش از ۴۲ درصد از بازار فناوری‏‌های ارتباطی و اطلاعاتی (ICT) هند را از آن خود کرده است، بیش از ۲ درصد رشد خواهد داشت.
بر اساس این گزارش، هزینه‌‏کرد هندی‏‌ها در بخش ابزارهایی مثل گوشی‏‌های همراه، رایانه‏‌های شخصی، تبلت‏‌ها و پرینتر‌ها نیز در سال ۲۰۱۴ به ۵. ۲۳ میلیارد دلار خواهد رسید که این رقم ۶ درصد بیشتر از هزینه‏‌کرد سال ۲۰۱۳ خواهد بود. بخش خدمات آی تی نیز بیش از سایر بخش‏‌های بازار رشد خواهد داشت و ۲. ۱۱ میلیارد دلار درآمد را نصیب عرضه‎‏کنندگان خواهد کرد.
برآوردهای گارتنر حاکی از این است که هزینه‌‏کرد‌ها در بخش سیستم‏‌های پایگاه داده در هند نیز در سال ۲۰۱۴ به بیش از ۴. ۲ میلیارد دلار خواهد رسید.
شرکت گارتنر همچنین میزان رشد هزینه‌‏کرد کسب و کار‌ها و سازمان‏‌های هندی در بازار آی تی را تا سال ۲۰۱۷ پیش‌‏بینی کرده است. بر اساس این پیش‏‌بینی در سال ۲۰۱۷، نزدیک به ۹۳ میلیارد دلار در بازار آی تی این کشور هزینه خواهد شد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *