همکاری SAP و اپل بر سر توسعه پلتفرم HANA

همکاری SAP و اپل بر سر توسعه پلتفرم HANA

همکاران سیستم – اپل قصد دارد از طریق مشارکت با شرکت SAP، به توسعه اپلیکیشن‌های همراه بپردازد.

اپل در دو سال گذشته مشارکت‌هایی با آی‌بی‌ام و سیسکو سیستمز داشته و اکنون دست دوستی به سمت SAP دراز کرده است. به گزارش رویترز، ۸۷ درصد نرم‌افزارهای سازمانیِ مورد استفاده در ۲۰۰۰ شرکت بزرگ جهانی توسط SAP تولید شده است. 

از آن سو، SAP هم قصد دارد از طریق مشارکت با اپل، آن دسته از اپلیکیشن‌های تجاری موبایلی مورد استفاده در آیفون و آی پد که بر روی پلتفرم HANA اجرا می‌شود را توسعه دهد. 

همین امر به رواج بیش از پیش HANA منجر خواهد شد. HANA یک پلتفرم مدیریت پایگاه داده و تجزیه و تحلیل سیستم است و بزرگترین پلتفرم SAP در دو دهه اخیر به شمار می‌رود‌.

این در حالی است که رقبای تازه‌نفسی همچون ServiceNow و Salesforce.com مدت‌هاست که با ارائه برخی محصولاتی که بر روی اسمارت‌فون‌ها نصب و اجرا می‌شود، کارمندان سازمان‌ها را هدف گرفته‌اند. 

نظرسنجی شرکت نرم‌افزاری VMware در سال ۲۰۱۴ نشان داد که دو سوم شرکت‌های تجاری اکنون به کارمندان خود اجازه می‌دهند در کنار محصولات ویندوزی مایکروسافت، از رایانه‌های اپل نیز استفاده کنند. 

در سپتامبر سال گذشته، تیم کوک (Tim Cook) مدیر عامل اپل با افتخار اعلام کرد که نرم‌افزارهای تجاری شرکت متبوع وی بالغ بر ۲۵ میلیارد دلار سود معادل ۱۴ درصد درآمد این شرکت در سال گذشته، به ارمغان آورده است.