همکاری Apple و IBMبرای توسعه نرم­‌افزارهای همراه مورد نیاز کسب و کارها

همکاری Apple و IBMبرای توسعه نرم­‌افزارهای همراه مورد نیاز کسب و کارها

همکاران سیستم- شرکت Apple قصد دارد با همکاری IBMموقعیت سیستم عامل IOSخود را در دنیای کسب و کارها تقویت کند.به گزارش وب‌سایت destinationcrm، شرکت‌های Apple و آی‌بی‌ام با امضای یک قرارداد همکاری قصد دارند جایگاه راهکارهای نرم‌افزاری تحت سیستم عامل IOS را در میان کسب و کارها تقویت کنند. این دو شرکت اعلام کرده‌اند برای توسعه مجموعه جدیدی از نرم‌افزارهای همراه مورد نیاز کسب و کارها با یکدیگر همکاری خواهند کرد. این شراکت به IBM نیز اجازه می‌دهد راهکارهای خود در حوزه داده‌های کلان و تحلیل‌گرها را وارد آیفون و آیپد Apple کند.

بر اساس این گزارش، این دو شرکت برای توسعه بیش از صد راهکار نرم‌افزاری قابل نصب بر روی آیفون و آیپد با یکدیگر همکاری خواهند کرد. این مجموعه که « IBM MobileFirst for iOS Solutions» نام دارد صنایعی مثل خدمات فروشگاهی، مراکز بهداشت و سلامت، بانکداری، خدمات مسافرتی و حمل و نقل، ارتباطات راه دور، بیمه و غیره را هدف گرفته است. پیش‌بینی می‌شود اولین راهکارها از این مجموعه در پاییز امسال و پس از عرضه نسخه ۸ سیستم عامل آی او اس وارد بازار شود.

شرکت IBMنیز به موجب این قرارداد موظف خواهد بود دستگاه‌های آیپد و آیفون Apple را که راهکارهای صنعتی ویژه بر روی آن‌ها نصب شده است، در سراسر جهان بفروشد. این شرکت همچنین برخی از خدمات و راهکارهای خود را مثل سیستم‌های یکپارچه‌سازی، راهکارهای امنیتی، تحلیل‌گرها، ذخیرش ابری و غیره بر روی این ابزارها عرضه خواهد کرد و در عین حال آن‌ها را از طریق اپ‌استور بلومیکس خود در دسترس کسب و کارها قرار خواهد داد.

تیم کوک، مدیر عامل شرکت Apple درباره این شراکت گفته است: آیفون و آیپد بهترین ابزارهای همراه در جهان هستند و توانسته‌اند شیوه کار افراد در ۹۸ درصد از ۵۰۰ شرکت برتر فهرست فورچون و ۹۲ درصد از ۵۰۰ شرکت برتر فهرست گلوبال را که از سیستم عامل IOS در کسب و کار خود استفاده می‌کنند، تغییر دهند. این اولین بار است که تحلیل‌گرهای کلان‌داده IBMرا در دسترس کاربران IOS قرار می‌دهیم و با این کار فرصت‌های بزرگ‌تری را نیز در اختیار Apple می‌گذاریم. این شراکت گام بزرگی برای دنیای کسب و کارها خواهد بود و اقدامی است که فقط از عهده IBMو Apple برمی‌آید.