همکاری 2 میلیارد دلاری اچ‌پی با آژانس امنیت ملی آمریکا

مرکز توسعه خدمات سازمانی اچ‌پی که به شکل اختصاری با نام HPE شناخته می‌شود اعلام کرد قرارداد ده ساله به ارزش 2 میلیارد دلار را با آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) امضا کرده است. این سازمان اطلاعاتی قصد دارد فناوری‌های محاسباتی این کمپانی با کارایی بالا را از طریق پلتفرم HPE GreenLake مورد استفاده قرار دهد.

پلتفرم GreenLake در اصل یکی از فناوری‌های پیشرفته HPE برای ارائه تمام ویژگی‌ها در قالب یک سرویس جامع محسوب می‌شود و به شکل کاملا مدیریت شده، ایمن، مبتنی بر فضای پردازش ابری یا با قابلیت نصب روی سیستم‌ها به کار می‌رود.

شرکت HPE به عنوان بخشی از این قرارداد متعهد شده راهکار جامع HPC را با سیستم‌های Apollo و سرورهای ProLiant تجمیع کند تا در نهایت امکان پردازش حجم وسیع اطلاعات مبتنی بر فناوری یادگیری عمیق و با استفاده از هوش مصنوعی فراهم شود. این پردازش در مرکز داده QTS پشتیبانی می‌شود.

فناوری‌های جدید مرکز خدمات سازمانی اچ‌پی برای آژانس امنیت ملی آمریکا از سال 2022 میلادی به صورت عملی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

«جاستین هوتارد» معاون شرکت HPE در این خصوص گفت: «پیاده‌سازی هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و قابلیت‌های تحلیل داده روی مجموعه عظیمی از اطلاعات به طور فزاینده به سیستم‌های محاسباتی با عملکرد بالا (HPC) نیاز دارد. مشتریان در پروژه‌هایی با حجم بالای داده با مدیریت آسان‌، به شکل کاملا ساده و سریع می‌توانند از قابلیت‌های پلتفرم HPC ما بهره‌مند شوند».

منبع: zdnet