همکاری گوگل و مایکروسافت برای افزایش سرعت عملکرد پایگاه‏‌های داده

همکاری گوگل و مایکروسافت برای افزایش سرعت عملکرد پایگاه‏‌های داده

همکاران سیستم- شرکت‏‌های گوگل و مایکروسافت اخیراً به عضویت گروهی درآمده‌‏اند که می‏‌کوشد سرعت انتقال داده در پایگاه‏‌های داده را تا ۵۰ گیگابایت در ثانیه افزایش دهد.
به گزارش وب‏سایت theinquirer، شرکت‏‌های گوگل و مایکروسافت اخیراً به عضویت گروهی درآمده‏‌اند که می‏‌کوشد نسل جدیدی از استانداردهای شبکه‏‌بندی برای پایگاه‏‌های داده را توسعه دهد. این گروه که کنسرسیوم اترنت ۲۵ گیگابایتی (۲۵ Gigabit Ethernet Consortium) نام دارد، تلاش می‏‌کند سرعت ارتباطات شبکه‌‏ا‌ی در پایگاه‏‌های داده را به ۲۵ گیگابایت و ۵۰ گیگابایت در ثانیه افزایش دهد. این گروه هم‌‏اکنون علاوه بر گوگل و مایکروسافت سه عضو دیگر هم دارد: شرکت‏‌های آریستا نت وُرکز (Arista Networks)، براودکام (Broadcom) و ملانوکس (Mellanox). این گروه می‏‌کوشد تضمین کند نسل آینده کیت‌‏های شبکه‏ ویژه پایگاه‏‌های داده طوری طراحی شود که قادر باشد داده‏‌های بیشتری را با سرعت بالاتری انتقال دهد. در حال حاضر استانداردهای ۱۰ گیگابایت بر ثانیه و ۴۰ گیگابایت بر ثانیه وجود دارد، اما کارایی آنها به خاطر حجم عملیات کاری پایگاه‏‌های داده کاهش می‏‌یابد.
این گروه دو فناوری را برای توسعه این استانداردها پیشنهاد کرده است که یکی فناوری اترنت تک مسیره ۲۵ گیگابایت بر ثانیه و دیگری پروتکل لینک‏‌های اترنت دو مسیره ۵۰ گیگابایت بر ثانیه است که قادر است سرعت انتقال داده را تا دو و نیم برابر افزایش دهد.
یوسف خالدی، یکی از مهندسان ممتاز مایکروسافت درباره عضویت مایکروسافت در این گروه گفته است: در عصر فناوری‏‌های پردازش ابری، همکاری برای تضمین اینکه نسل آینده کیت‏‌های شبکه‏‌ای پایگاه‌‏های داده بتوانند داده‌‏های بیشتری را با سرعت بیشتری انتقال دهند، بسیار حیاتی است.