ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

همکاری گوگل با محققان به منظور بهبود فناوری‌های IoT

همکاری گوگل با محققان به منظور بهبود فناوری‌های IoT

همکاران سیستم – گوگل قصد دارد با راه‌اندازی یک دوره آزمایشی و از طریق جلب مشارکت محققان دانشگاهی، نحوه عملکرد نرم‌افزارها و فناوری‌های خود در حوزه اینترنت اشیاء (IoT) را محک بزند.به گزارش وب‌سایت eWeek، در این برنامه تعداد ۹ فناوری مرتبط با IoT که همگی ساخته و پرداخته گوگل هستند مورد تست و بررسی قرار می‌گیرد.

 پلتفرم متن‌باز بیکن (Beacon)، روتر وای‌فای آن-هاب (OnHub)، سیستم عامل آندرویدی گوگل برای دیوایس‌های IoT به نام بریلو (Brillo)، پلتفرم Brillo & Weave که مربوط به خانه‌های هوشمند است و نیز فناوری شبکه فیزیکی، از جمله‌ی این فناوری‌های تحت آزمون اعلام شده است.

شبکه فیزیکی یا Physical Web یک پلتفرم متن‌باز است که گوگل امیدوار است در آینده، اینترنت اشیاء بر بستر آن آن پیاده‌سازی شود.

غول جستجو درصدد است شرایطی را فراهم آورد که تمام وسایل دیجیتالی هوشمند، به وسیله Physical Web بتوانند به سادگی با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و در این خصوص به دانلود و نصب نرم‌افزارهای جداگانه نیاز نباشد.

 وینت سرف (Vint Cerf) و مکس سنگس (Max Senges) دو تن از مدیران گوگل و دست‌اندرکاران این طرح گفتند برای مرتبط ساختن دنیای واقعی‎مان با اینترنت، چالشی گسترده و طولانی مدت پیش رو وجود دارد و ما امیدواریم از طریق همکاری با محققان مختلف … بتوانیم این چالش‌ها را حل و فصل کنیم.

این نخستین بار نیست که گوگل برای پیشبرد برنامه‌های IoT خود، با محققان همراه می‌شود.

در سال ۲۰۱۴ نیز این شرکت آمریکایی در برنامه خود موسوم به Open Web of Things Expedition به دنبال دریافت ایده‌های پیشنهادی برای توسعه استانداردهای مربوط به فناوری‌های IoT بود.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *