SpaceX با خدمات ابری گوگل وارد همکاری شد

مرکز توسعه خدمات پردازش ابری Cloud گوگل و شرکت خدمات فضایی SpaceX از آغاز همکاری‌های جدید برای ارایه داده‌ها، سرویس‌های ابری و اپلکییشن‌ها به کاربران شبکه‌ای خبر دادند.

این دو شرکت اعلام کردند از توانایی‌های ماهواره‌ای Starlink برای ارائه اینترنت باند پهن با سرعت بالا در سراسر جهان استفاده می‌کنند تا این خدمات مبتنی بر سیستم Cloud گوگل به دست کاربران برسد.

براساس این همکاری‌ها SpaceX مکان‌یابی ایستگاه‌های زمینی Starlink را مبتنی بر ویژگی‌های مراکز داده گوگل انجام می‌دهد و امکان انتقال امن، با حداقل تاخیر و قابلیت اطمینان بالا برای انتقال داده‌ها را از بیش از 1500 ایستگاه Starlink را مبتنی بر خدمات پردازش ابری Cloud گوگل فراهم می‌کند.

در این همکاری‌ها شبکه اختصاصی Cloud گوگل با ظرفیت بالا از تحویل سرویس جهانی اینترنت ماهواره‌ای Starlink پشتیبانی می‌کند و علاوه بر این امکان اتصال یکپارچه و تجاری به خدمات ابری و اینترنتی را برای سازمان‌ها و کاربران خانگی فراهم می‌آورد. در این میان ارائه اپلیکیشن‌های مهم این شرکت در هر مکان امکان‌پذیر می‌شود.

سازمان‌هایی که فعالیت‌های گسترده انجام می‌دهند از جمله ادارات دولتی، مشاغل فعال در سیستم‌های شبکه‌ای لبه، یا افراد ساکن در مناطق روستایی و دوردست که اغلب مواقع به برنامه های در حال اجرا در فضای ابری نیاز دارند و از ابزارهای تجزیه و تحلیل، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی استفاده می‌کنند از این پس می‌توانند به صورت گسترده از این خدمات بهره‌مند شوند.

منبع: satelliteprome