لالیگا توسعه همه خدمات خود را به مایکروسافت سپرد

اتحادیه برتر فوتبال اسپانیا موسوم به «لالیگا» به همراه شرکت مایکروسافت بیانیه مشترکی را منتشر کردند و از گسترش همکاری‌های خود با هدف تغییر شکل دیجیتالی تجربیات ورزشی در سطح جهانی خبر دادند.

این دو مرکز همچنین در توسعه راهکارهای فناوری برای رسانه‌ها و صنعت سرگرمی از طریق فناوری ویژه لالیگا موسوم به LaLiga Tech همکاری‌هایی را انجام خواهند داد.

هم‌اکنون مایکروسافت به عنوان شریک جهانی فناوری و نوآوری لالیگا برگزیده شده و این شرکت می‌کوشد به توسعه راهکارهای جدید و قدرتمند برای سازمان ورزشی مذکور کمک کند و نوآوری‌های هرچه بیشتر در صنعت ورزش را رقم بزند.

از جمله نوآوری‌هایی که در این راستا قرار است برای علاقمندان به ورزش ارائه شود می‌توان به سرویس‌های ابری Azure Event Hubs، Azure Data Lake، Azure Databricks و Azure Machine Learning مایکروسافت اشاره کرد.

این سرویس‌ها پوشش داده‌های مرتبط با بازی‌ها، گزینه‌های مربوط به شخصی سازی خدمات مربوط به پخش بازی‌ها از جمله زاویه دوربین و … را انجام می‌دهند. لالیگا همچنین تجربه‌های جدید از جمله واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و تکرار سه‌بعدی بازی‌های پخش شده را هم ارائه خواهد کرد.

برای دارندگان حقوق، پخش‌کنندگان بازی‌ها و شرکای تجاری لالیگا نیز سرویس‌های داینامیک 365، Power BI، SQL Database و Azure Cosmos DB در نظر گرفته شده که سیستم پیشرفته پخش بازی‌ها را ارائه می‌دهد و توصیه‌های شخصی شده و تجارب بیشتر با محتوای مربوطه برای بازی‌ها را ارائه می‌کند.

منبع: finance