همکاری زیمنس و علی بابا در زمینه‌ی ارتقاء خدمات ابری در چین

همکاران سیستم – زیمنس و علی بابا یک تفاهم‌نامه همکاری در راستای تقویت اینترنت اشیاء صنعتی در چین امضاء کردند.

به گزارش وب‌سایت IoT Business News، هر دو شرکت قصد دارند با استفاده از فناوری و منابع صنعتی یکدیگر، یک راه حل منحصر به فرد برای پشتیبانی از خدمات ابری عرضه کنند.

اینترنت اشیاء صنعتی (Industrial Internet of Things) یا به صورت مخفف IIoT، یکی از مهمترین و کاربردی‌ترین حوزه‌های اینترنت اشیاء محسوب می‌شود که به کاربرد این فناوری در زمینه‌های صنعتی و استفاده از آن به عنوان یک شبکه صنعتی هوشمند اشاره دارد.

مدیر عامل زیمنس در این خصوص گفت: ما از طریق همکاری با علی بابا کلود، شبکه دیجیتال صنعتی جهانی خود را همچنان رشد می‌دهیم. این توافق یک نقطه عطف در زمینه ارائه راه حل‌های صنعتی نسل چهارم برای چین به عنوان برترین تولیدکننده جهان است.

وی افزود: مشتریان ما قادر خواهند بود ظرفیت‌های اینترنت اشیاء صنعتی را با MindSphere ادغام کنند. MindSphere بخش مرکزی اکوسیستم ابری زیمنس است که قابلیت‌های مختلفی را شامل می‌شود.

راه‌اندازی MindSphere در Alibaba Cloud خدمات ابری را در اختیار شرکت‌های چینی می‌گذارد و راه حل‌های پیشرفته و مدرنی را برای آنها فراهم می‌آورد. سایمون هو نیز ضمن ابراز خرسندی از همکاری با زیمنس، گفت ما امیدواریم با کمک هم بتوانیم استفاده از محصولات و خدمات IoT را که به نوبه خود پیشرفت‌های صنعتی به ارمغان خواهد داشت سرعت ببخشیم.