همکاری بزرگ مایکروسافت و OpenAI برای توسعه هوش مصنوعی

همکاران سیستم – مایکروسافت و OpenAI همکاری‌های خود را گسترش دادند تا بر این اساس قابلیت‌های خدمات پردازش ابری Azure مایکروسافت در حوزه هوش مصنوعی در مقیاس گسترده ارتقا یابد.

دو شرکت مذکور اعلام کردند بر اساس این همکاری‌ها به صورت گسترده‌تر قابلیت‌های هوش مصنوعی و امکانات OpenAI را به کار می‌گیرند تا سیستم جدید موسوم به هوش مصنوعی عمومی (AGI) را راه‌اندازی کنند. پیشرفت‌های حاصل از توسعه پلتفرم Azure نیز به توسعه‌دهندگان نرم‌افزار کمک می‌کند تا بتوانند نسل آتی اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی را به صورت جامع‌تر راه‌اندازی کنند.

بر اساس اخبار منتشر شده، این همکاری‌ها به گونه‌ای دنبال می‌شود که به موجب آن مایکروسافت و OpenAI به صورت مشترک فناوری‌های جدید Azure AI را در حوزه ابرکامپیوترها ارایه می‌دهند. همچنین OpenAI در نظر دارد خدمات خود را برای اجرا روی سیستم‌های Azure ارایه کند و این اتفاق می‌تواند توسعه نسل جدید فناوری‌های وش مصنوعی عمومی را به دنبال داشته باشد.

شرکت مایکروسافت در نظر دارد به عنوان شریک اصلی OpenAI در حوزه عرضه تجاری فناوری‌های هوش مصنوعی نیز وارد عمل شود.

این دو کمپانی بزرگ تصمیم دارند به صورت ویژه روی ساخت پلتفرم پردازشی جدید مبتنی بر Azure در مقیاس وسیع و بی‌سابقه متمرکز شوند تا بر این اساس امکان اجرای مدل‌های پیشرفته هوش مصنوعی از جمله فناوری‌های سخت‌افزاری مبتنی بر فناوری ابرکامپیوتری مایکروسافت فراهم شود و همچنین دو شرکت مذکور متعهد شدند جزییات اخلاقی و اعتمادی را با یکدیگر را به اشتراک بگذارند.

منبع: itp