همکاری اپل و سیسکو برای ورود iOS به سازمان‌ها

همکاری اپل و سیسکو برای ورود iOS به سازمان‌ها

همکاران سیستم- همکاری‌های جدید بین دو شرکت اپل و سیسکو به این معنی خواهد بود که تعداد بیشتری گوشی هوشمند آیفون و تبلت iPad در اختیار کاربران سازمانی قرار می‌گیرند.
به گزارش وبسایت ZDnet، این دو شرکت روز گذشته آغاز همکاری‌های مشترک خود را اعلام کردند و توضیح دادند که با این کار امیدوارند دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل iOS و ابزارهای کاربردی مربوطه را سازگارتر با شبکه‌های همکاری سیسکو ارایه دهند.
شرکت‌های مذکور همچنین در نظر دارند موبایل، خدمات پردازش ابری و ابزارهای همکاری مانند Cisco Spark،‌ Telepresence و WebEx را به صورت یکپارچه‌تر برای دستگاه‌های iOS عرضه کنند. یکی از سخنگویان اپل از این اتفاق به عنوان «تجربه همکاری منحصر به‌فرد برای آیفون و iPad» یاد کرد.
جزییات دقیق‌تر در مورد این همکاری هنوز اعلام نشده است. ولی به نظر می‌رسد که هر دو شرکت تلاش گسترده‌ای را آغاز کرده‌اند تا محصول جدید آنها به زودی وارد بازار شود.
«تیم کوک» مدیرعامل اپل با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد: «ما در کنار شرکت سیسکو بر این باوریم که می‌توانیم ابزاری را در اختیار سازمان‌ها بگذاریم تا توان iOS را به حداکثر برسانند و بتوانند به کارمندان کمک کنند دستگاه‌های مورد علاقه خود را به صورت کارآمدتر مورد استفاده قرار دهند».
این همکاری برای هر دو شرکت اهمیت دارد، ولی برای اپل بسیار مهم‌تر محسوب می‌شود. شرکت اپل گام‌های بلندی برای حضور در بازار خدمات سازمانی برداشته است که از جمله آن می‌توان به آغاز همکاری با شرکت IBM در ساز گذشته اشاره کرد تا بر اساس آن ابزارهای سازمانی مبتنی بر سیستم عامل iOS ساخته شود.