همه کاربران ویندوزی حتما این دو وصله امنیتی را نصب کند

همه کاربران ویندوزی حتما این دو وصله امنیتی را نصب کند

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت وصله‌های امنیتی مربوط به دو آسیب‌پذیری بحرانی را منتشر کرد و توضیح داد این حفره‌ها روی تمام نسخه‌های ویندوز تاثیر می‌گذارد.
به گزارش وبسایت ZDnet، غول نرم‌افزاری جهان روز سه‌شنبه این وصله‌های امنیتی را در قالب به‌روزرسانی امنیتی ماهانه خود در اختیار کاربران جهانی گذاشت. بر اساس بیانیه منتشر شده، تمام کاربران ویندوز پس از نسخه ویستا، حتی کاربران رایانه‌های مبتنی بر ویندوز ۱۰ از این دو حفره امنیتی تاثیر می‌پذیرند. این آسیب‌پذیری‌ها به هکر امکان می‌دهند تا بتواند بدافزار خود را روی دستگاه آلوده شده نصب کند.
وصله امنیتی که با نام MS۱۵-۱۱۲ معرفی شده است حفره مربوط به اختلال حافظه را در مرورگر اینترنتی Internet Explorer از بین می‌برد. اگر آسیب‌پذیری مربوطه گسترش یابد، هکر می‌تواند از راه دور به رایانه آلوده دسترسی پیدا کند. میزان دسترسی‌های هکر در این حالت مانند وقتی است که کاربر وارد رایانه خود می‌شود و از نصب کردن برنامه گرفته تا پاک کردن داده‌ها برای هکر مقدور خواهد بود.
برای فعال شدن این آسیب‌پذیری‌ها، کاربران می‌بایست روی لینک‌هایی که از طریق ایمیل یا پیام‌ فوری ارسال می‌شود کلیک کنند. در این شرایط سایت اینترنتی مربوطه حاوی کدهای مخرب حفره امنیتی را فعال می‌کند.
مرورگر اینترنتی جدید مایکروسافت موسوم به Edge که به صورت ویژه روی دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز ۱۰ ارائه شده است نیز این آسیب‌پذیری را در خود جا داده است. مایکروسافت برای آن یک وصله امنیتی مجزا با نام MS۱۵-۱۱۳ عرضه کرد.