همه نسخه‌های نرم‌افزار Flash در معرض خطر جدی

همه نسخه‌های نرم‌افزار Flash در معرض خطر جدی

همکاران سیستم- شرکت Adobe روز گذشته در جریان به‌روزرسانی‌های ماهانه خود اعلام کرد هم‌اکنون در حال کار کردن روی نرم‌افزار Flash است تا آسیب‌پذیری بحرانی در آن را که هم‌اکنون گسترش یافته، از بین ببرد.به گزارش وبسایت ZDnet، تمام نسخه‌های کنونی نرم‌افزار Flash این آسیب‌پذیری را شامل می‌شوند و گفته می‌شود که این حفره امنیتی به هکرها امکان می‌دهد تا بتوانند کنترل کامل دستگاه آلوده شده را در دست بگیرند.
شرکت Adobe اعلام کرد که پیش‌بینی می‌کند به‌روزرسانی‌های مربوطه برای حذف این مشکل بزرگ را این هفته تا تاریخ ۱۹ اکتبر عرضه کند.
این آسیب‌پذیری که با نام CVE-۲۰۱۵-۷۶۴۵ شناخته می‌شود، توسط شرکت امنیتی Trend Micro شناسایی شد. این شرکت اعلام کرد اختلال مذکور بخشی از سیستم Operation Pawn Storm محسوب می‌شود که بسیاری وزارتخانه‌های امور خارجه در جهان را مورد هدف قرار داده است. این وزارتخانه‌ها از طریق پست الکترونیکی آلوده تهدید شدند تا اطلاعات آنها سرقت شود.
شرکت Trend Micro روی وبلاگ رسمی خود نوشت: «وزارتخانه‌های امور خارجه در جهان به تازگی توجه زیادی به Operation Pawn Storm نشان داده‌اند».
این آسیب‌پذیری علاوه بر آنکه امکان حملات بدافزاری را فراهم می‌آورد، بلکه سرورهای جعلی Outlook Web Access یا همان OWA را برای بسیاری از این وزارتخانه‌ها ارایه می‌دهد. اگرچه این سیستم‌ها بسیار ساده تنظیم می‌شوند، ولی می‌توانند تاثیرات قابل ملاحظه ای برجا بگذارند و سرقت‌های بزرگ را باعث شوند.