همه محصولات مایکروسافت در بریتانیا گران می‌شود

همه محصولات مایکروسافت در بریتانیا گران می‌شود

همکاران سیستم- مایکروسافت برنامه‌ریزی‌های جدیدی انجام داده است تا بر اساس آن قیمت خدمات و محصولات این کشور در بریتانیا به میزان قابل ملاحظه افزایش یابد که این اتفاق به دنبال خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا وکاهش ارزش پولی پوند صورت می‌گیرد.

به گزارش وبسایت Zdnet، طرح Brexit برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا می‌تواند در نحوه فعالیت تجاری شرکت‌های فناوری در منطقه بریتانیا و اروپا تاثیرات فراوان برجا بگذارد. ولی در نخستین و سریع‌ترین تاثیرات مشاهده می‌شود که نرم‌افزارها و خدمات مربوطه که توسط هزاران سازمان بریتانیایی و مراکز دولتی مورد استفاده قرار می‌گیرند، افزایش می‌یابد.

سازمان‌های مستقر در بریتانیا ژانویه امسال اعلام کردند که از این پس مجبور خواهند بود برای استفاده از نرم افزارهای معمولی مایکروسافت ۱۳ درصد بیشتر پرداخت کنند و در مقابل نرم‌افزارها و خدمات مایکروسافت مبتنی بر فضای پردازش ابری هم ۲۲ درصد گران‌تر می‌شود.

شرکت مایکروسافت اعلام کرد قیمت‌های جدید محصولات و خدمات آن همین هفته اعلام می‌شود و در قالب طرحی برای افزایش هزینه‌های نرم افزاری در بریتانیا در جریان خروج آن از اتحادیه اروپا به اجرا می‌رسد.

شرکت مایکروسافت با انتشار بیانیه‌ای گفت: «از تاریخ اول ژانویه ۲۰۱۷ قصد داریم هزینه استفاده از محصولات خود را در بریتانیا افزایش دهیم تا قیمت استفاده از نرم‌افزارها و خدمات پردازش ابری سازمانی در بریتانیا با اتحادیه اروپا و سازمان تجارت آزاد اروپا همسو شود».