همه ایمیل‌های دولتی بحرین به فضای ابری مایکروسافت منتقل شد

سازمان اطلاعات و دولت الکترونیک بحرین (IGA) اعلام کرد روند انتقال بیش از 14 هزار نامه الکترونیکی دولتی به فضای رایانش ابری مایکروسافت را به اتمام رسانده است. این اقدام با مشارکت مایکروسافت و با هماهنگی آژانس‌ها و موسسات دولتی در حالی صورت می‌گیرد که تمامی این مراکز به بسته خدمات «مایکروسافت 365» مجهز ‌می‌شوند.
«محمد علی القاعد» مدیر اجرایی اداره اطلاعات و دولت الکترونیک بحرین تایید کرد 45 سازمان دولتی این کشور هم اکنون می‌توانند از راهکارهای دیجیتال یکپارچه مایکروسافت بهره مند شوند. این اقدام علاوه بر ارتقا عملیات و خدمات دولتی، عرصه فناوری اطلاعات را مطابق با طرح چشم انداز 2030 بحرین با هدف افزایش سرعت توسعه اقتصادی و ایجاد فرصت‌های سرمایه گذاری تقویت می‌کند.
آقای القاعد همچنین توضیح داد این اقدام می‌تواند علاوه بر افزایش بهره وری، فعالیت‌های دولت بحرین را به فضای امن‌، مقیاس پذیر، قابل اعتماد و هوشمند ابری مایکروسافت انتقال دهد.
سازمان اطلاعات و دولت الکترونیک بحرین همچنین توضیح داد هم اکنون بسته خدمات «مایکروسافت 365» را برای تمام سیستم‌های کاری دولتی این کشور فعال کرده است. این فرآیند در جریان همه گیری ویروس کرونا مزایای فراوانی را برای سازمان‌های این کشور به همراه دارد و در این میان اپلیکیشن Teams مایکروسافت می‌تواند قابلیت گردش کار از راه دور را تسهیل کند.

منبع: microsoft