هفته آینده مشکلات خطرناک ویندوز وصله می‌شود

هفته آینده مشکلات خطرناک ویندوز وصله می‌شود

همکاران سیستم- مایکروسافت اعلام کرد آسیب‌پذیری‌های امنیتی موجود در ویندوز را هفته آینده وصله می‌کند که این اقدام به عنوان بخشی از برنامه معمول مایکروسافت برای رفع مشکلات امنیتی انجام می‌شود. 

به گزارش وبسایت Zdnet، این شرکت نرم‌افزاری اقدام مذکور را روی وبلاگ رسمی خود تایید کرد و توضیح داد یک گروه هکری روسی عامل اصلی نتشار جدید حفره امنیتی شناسایی شده در سیستم عامل مایکروسافت بوده‌اند.

جزییات مربوط به این حفره نرم‌افزاری نخستین بار دوشنبه هفته جاری منتشر شد که این اتفاق پس از آن صورت گرفت که گوگل بر اساس طرح ویژه خود برای انتشار عمومی اخبار مربوط به حفره امنیتی سه ماه پس از عدم اقدامات شرکت مربوطه برای رفع مشکلات نرم‌افزارهای خود، مشکلات ویندوز مایکروسافت را علام کرد.

البته مایکروسافت از انتشار زودهنگام وصله امنیتی خود ابراز ناراحتی می‌کند و بر این مسئله تاکید دارد که کاربران می‌بایست «خطرات بالقوه» نرم افزاری را به عنوان یک موضوع افشا شده از سوی گوگل در نظر بگیرند.

شرکت بزرگ مایکروسافت که نرم‌افزار و خدمات مربوطه را ارایه می‌دهد توضیح داد گروهی موسوم به Strontium حملات هکری اخیر به ویندوز را انجام داده است. این هکرها همچنین به خاطر عملیات‌های هک که اوایل سال جاری با اهداف سیاسی انجام شد شهرت فراوان دارند و خود را با نام‌های مختلف از جمله APT۲۸ و Fancy Bears معرفی می‌کنند.