هفته‌ای ۶ حفره نرم‌افزاری در Flash وصله می‌شود

هفته‌ای ۶ حفره نرم‌افزاری در Flash وصله می‌شود

نرم‌افزار Adobe Flash Player سال ۲۰۱۵ میلادی را همراه با وصله‌های امنیتی برای حفره‌های خطرناک به پایان رساند و در آخرین اقدام ۱۹ نقطه آسیب‌پذیر این نرم‌افزار وصله شد.
به گزارش سایت computerworld، در سال ۲۰۱۵ میلادی به طور میانگین هر هفته ۶.۱ حفره امنیتی در نرم‌افزار Flash وصله شد. به عبارت دیگر اگر یکشنبه را روز تعطیل فرض کنیم، در این سال روزی یک حفره امنیتی در Flash شناسایی و برطرف شد.
در پایان این سال حجم گسترده‌ای از حفره‌های امنیتی مربوط به Flash شناسایی شد. از اواسط ماه اکتبر به بعد شرکت Adobe بیش از ۱۱۳ نقطه آسیب‌پذیر در این نرم‌افزار را از میان برداشت که بر این اساس می‌توان گفت روزانه ۱.۵ حفره امنیتی Flash در دوره زمانی مذکور از بین رفته است.
در مجموع، طی سال ۲۰۱۵ میلادی ۳۱۶ حفره امنیتی مربوط به نرم‌افزار Flash Player شناسایی و برطرف شد. این اتفاقات مربوط به نرم‌افزاری است که از زمان تولد آن ۱۸ سال می‌گذرد.
پیش از این گفته شده بود از مه ۲۰۱۴ تا مه ۲۰۱۵ میلادی، شرکت Adobe برای ۱۴۳ حفره در نرم‌افزار Flash وصله امنیتی عرضه کرده است. برای سال ۲۰۱۵ میلادی گفته شد که در هر ماه ۲۶ حفره خطرناک در این نرم‌افزار شناسایی و برطرف شده است.