هشدار گوگل در مورد پاک کردن همه افزونه‌های مخرب کروم

همکاران سیستم – گوگل بار دیگر نصب افزونه‌های فریبنده و گمراه کننده مرورگر اینترنتی کروم را مورد بررسی قرار می‌دهد. این شرکت تولیدکننده محبوب‌ترین مرورگر اینترنتی جهان روز گذشته لیست حاوی قوانین جدید را منتشر کرد و توضیح داد توسعه دهندگان افزونه‌های نرم‌افزاری می‌بایست از این قوانین پیروی کنند یا در غیر این صورت ممکن است افزونه‌های آنها از فروشگاه اینترنتی «کروم وب استور» حذف شود.

این قوانین جدید یک سال پس از آن منتشر شده است که گوگل نصب افزونه‌های نرم‌افزاری از طریق سایت‌های واسطه را ممنوع اعلام کرد و سپس فرآیند نصب این افزونه‌ها برای کاربران به گونه‌ای محدود شد که فقط که فقط از صفحه مربوطه در فروشگاه اینترنتی «کروم وب استور» افزونه مورد نظر خود را در اختیار بگیرند.

تصمیم اتخاذ شده برای مسدود سازی افزونه‌های کروم از سوی سایت‌های اینترنتی مختلف باعث شد بخش اعظم افزونه‌های مخرب از دسترس کاربران دور شوند که البته این اتفاق کافی نبوده است.

توسعه‌دهندگانی که افزونه‌های مخرب و آلوده را برای مرورگر اینترنتی کروم ارایه می‌دهند به راحتی سراغ روش‌های جدید رفته‌اند تا کاربران را برای نصب افزونه‌های مخرب ردیابی کنند.

با این وجود شرکت گوگل روز گذشته اعلام کرد که در نظر دارد تمامی افزونه‌های کروم که از تاکتیک‌های مذکور برای ردیابی کاربران استفاده می‌کنند را حذف کند و این اتفاق با فشار دادن کلید Add to Chrome‌ در مرورگر اینترنتی مذکور صورت می‌گیرد.

منبع: zdnet