هشدار پژوهشگران هاروارد: هنگام کار با رایانه‌های لوحی مراقب سلامت خود باشید

هشدار پژوهشگران هاروارد: هنگام کار با رایانه‌های لوحی مراقب سلامت خود باشید

همکاران سیستم- شاید شما هم بعد از اینکه ساعت‌ها غرق بازی پرندگان خشمگین روی آی پد خود بوده‌اید درد و گرفتگی گردن را تجربه کرده باشید. پژوهشگران دانشکده سلامت همگانی دانشگاه هاروارد حالت‌های مختلف بدن کاربران به هنگام استفاده از رایانه‌های لوحی را مورد مطالعه قرار داده‌اند و دریافته‌اند که کاربران رایانه لوحی در مقایسه با کاربران رایانه‌های رومیزی و لپ تاپ‌ها گردن خود را بیشتر در حالت خمیده نگه می‌دارند که این رفتار هم در کوتاه مدت و هم در بلندمدت می‌تواند مخاطرات زیادی را برای آن‌ها به همراه داشته باشد.

هرچند مهم‌ترین مزیت رایانه لوحی و دیگر فناوری‌های همراه انعطاف پذیری آن‌ها است و کاربران می‌توانند در هر حالت و موقعیتی از این فناوری‌ها استفاده کنند. اما برخی از حالت‌های بدن در هنگام استفاده از رایانه لوحی نگرانی‌های پژوهشگران سلامت و بهداشت را برانگیخته است.

به گزارش Digitaltrends پژوهشگران در مورد آسیب‌های جدی ناشی از استفاده از رایانه لوحی بر عضلات گردن و شانه به کاربران هشدار داده‌اند.

آن‌ها هشدار داده‌اند که این خطرات به‌ویژه زمانی افزایش می‌یابد که کاربران، رایانه لوحی را بر روی زانوهای خود قرار می‌دهند و از آن استفاده می‌کنند. پژوهشگران دانشگاه هارواد به کاربران توصیه کرده‌اند هنگام استفاده از رایانه لوحی هر ۱۵ دقیقه حالت بدن و به ویژه گردن خود را تغییر دهند.