هشدار جدی به دو میلیارد کاربر مرورگر اینترنتی کروم

مرورگر اینترنتی کروم گوگل از مشهورترین مرورگرهای جهان با بیش از دو میلیارد کاربر است، ولی براساس گزارش‌های جدید منتشر شده تمامی این کاربران می‌بایست در حالت آماده باش باشند. زیرا گوگل یک هشدار کاملا جدی در مورد استفاده از این مرورگر اینترنتی منتشر کرده است.

پس از انتشار گزارش توسط «سرگئی گلازونوف» از گروه تحقیقاتی متخصص پروژه «گوگل زیرو» مشخص شد تهدید امنیت BleepingComputer که در خانواده تهدیدهای «روز صفر» طبقه‌بندی می‌شود، کاربران مرورگر کروم را مورد هدف قرار داده است.

طبقه‌بندی این آسیب‌پذیری جدید در خانواده تهدیدهای «روز صفر» به این معنی است که آسیب‌پذیری جدید به صورت فعالانه می‌تواند تمام رایانه‌های حاوی این مرورگر را به خطر بیاندازد.

تاکنون اطلاعات کمی در مورد این آسیب‌پذیری منتشر شده و تنها یک توضیح کوتاه در مورد آن به انتشار رسیده است: «اختلال در سیستم V8». این سیستم مربوط به موتور جاوااسکریپت می‌شود که از مرورگرهای مبتنی بر هسته مرکزی کروم استفاده می‌کنند و بنابراین به جز کروم، مرورگر Edge مایکروسافت نیز می‌تواند در معرض خطر قرار بگیرد.

این اقدام از جمله سیاست‌های گوگل است که تا زمان رفع مشکل، جزییات بیشتر در مورد آسیب پذیری جدید را منتشر نکند و از این طریق بتواند زمان کافی برای به‌روزرسانی انبوه کاربران خود داشته باشد. این شرکت در وبلاگ رسمی خود از این آسیب‌پذیری با عنوان CVE-2021-30551 یاد کرد.

به منظور مقابله با این تهدید امنیتی خطرناک، کاربران کروم می‌بایست بلافاصله به آدرس زیر بروند:

Settings > Help > About Google Chrome

منبع: .forbes