هزینه سرقت و لو رفتن داده‌ها برای شرکت‌های تجاری در حال افزایش است

هزینه سرقت و لو رفتن داده‌ها برای شرکت‌های تجاری در حال افزایش است

همکاران سیستم- برآوردها حکایت از آن دارد که متوسط هزینه درز و سرقت داده‌ها برای شرکت‌های تجاری در حال افزایش است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، یافته‌های مطالعه‌ای که توسط شرکت Ponemon Institute و به سفارش شرکت IBM انجام شده است، نشان می‌دهد متوسط هزینه لو رفتن و سرقت داده‌ها و اطلاعات شرکت‌های تجاری در حال افزایش است. بر اساس این برآوردها، متوسط هزینه‌ای که هر شرکت بابت لو رفتن و سرقت داده‌ها متحمل می‌شود به رقم ۳.۸ میلیون دلار می‌رسد. این رقم سال گذشته ۳.۵ میلیون دلار محاسبه شده بود.
بر اساس این گزارش، هزینه ناشی از حملات سایبری و سرقت داده‌ها شامل مواردی مثل هزینه استخدام کارشناسان برای برطرف کردن حفره‌های امنیتی، تحقیق و بررسی علل درز داده‌ها، ارائه خدمات به مشتریان و پرداخت خسارت‌های آنها است. از دست دادن مشتریان پس از درز و سرقت داده‌ها نیز از جمله هزینه‌های سنگینی است که اتفاقاتی از این دست برای شرکت‌ها و موسسات تجاری برجای می‌گذارد.
سرقت داده‌ها در ماه‌های اخیر و پس از حملات سایبری به شرکت‌هایی مثل سونی سر و صدای زیادی به پا کرده است. کالب بارلو، معاون امنیتی شرکت IBM دراین باره گفته است: اکثر این اتفاقات جزء جرایم سازماندهی‌شده هستند. گروه‌هایی که دست به این حملات می‌زنند از نظر بودجه تامین هستند. آنها شب و روز کار می‌کنند. به احتمال زیاد آنها از نظر تامین بودجه و دستیابی به نیروهای متخصص بهتر از کسانی هستند که تلاش می‌کنند در مقابل این گروه‌ها بایستند.
بنا بر برآوردهای صورت گرفته در این مطالعه، در حال حاضر متوسط هزینه از دست رفتن هر رکورد داده ۱۵۴ دلار است. سال گذشته این رقم ۱۴۵ دلار اعلام شده بود. این برآوردها بر اساس مصاحبه‌های صورت گرفته با ۳۵۰ شرکت از ۱۱ کشور بزرگ جهان که قربانی سرقت داده شده‌اند، به دست آمده است. پژوهشگران در این مطالعه دریافته‌اند که صنعت خدمات سلامتی و پزشکی بیش از سایر صنایع در معرض خسارت‌های ناشی از سرقت داده‌ها قرار دارد. در این مطالعه، متوسط هزینه از دست رفتن هر رکود داده در این صنعت ۳۶۳ دلار اعلام شده است