هزینه‏‌کرد ۸. ۲ میلیارد دلاری صنعت بهداشت و درمان خاورمیانه و شمال آفریقا در بازار آی تی

هزینه‏‌کرد ۸. ۲ میلیارد دلاری صنعت بهداشت و درمان خاورمیانه و شمال آفریقا در بازار آی تی

همکاران سیستم- شرکت گارتنر اعلام کرده است عرضه‏‌کنندگان خدمات بهداشتی و درمانی خاورمیانه و شمال آفریقا امسال ۸. ۲ میلیارد دلار در بازار آی تی هزینه خواهند کرد.
تحلیل‏گران شرکت گارتنر اعلام کرده‌‏اند صنعت خدمات بهداشتی و درمانی خاورمیانه و شمال آفریقا امسال ۸. ۲ میلیارد دلار در بازار محصولات آی تی هزینه خواهد کرد. اگر این پیش‌‏بینی تحقق یابد، درآمد عرضه‏‌کنندگان خدمات و محصولات آی تی از حوزه بهداشت و درمان ۸. ۲ درصد نسبت به سال گذشته رشد خواهد داشت. گارتنر هزینه‏‌کردهای مراکز عرضه‏‌کننده خدمات بهداشتی و درمانی، اعم از بیمارستان‏‌ها، اورژانس‏‌ها و مطب پزشکان در حوزه سخت‌‏افزار‌ها، نرم‌‏افزار‌ها، خدمات آی تی و ارتباطات راه دور را پیش‌‏بینی کرده است.
بر اساس این گزارش، عرضه‏‌کنندگان خدمات بهداشتی و درمانی امسال ۳۸۴ میلیون دلار در بخش محصولات نرم‌‏افزاری هزینه خواهند کرد که این رقم در مقایسه با پارسال ۱۰ درصد رشد دارد. بخش ارتباطات راه دور (تلکام) نیز ۳. ۱ میلیارد دلار از کل هزینه‏‌کرد صنعت بهداشت و درمان در بازار آی تی را از آن خود خواهد کرد که اگر این پیش‌‏بینی تحقق یابد این رقم ۲ درصد بیشتر از هزینه‏‌کردهای سال ۲۰۱۳ در این بخش از بازار خواهد بود.
گارتنر همچنین پیش‌‏بینی کرده است که دست اندرکاران صنعت بهداشت و درمان امسال ۴۹۰ میلیون دلار را نیز در بخش خدمات و سیستم‏‌های اطلاعاتی داخلی بیمارستان‏‌ها و سایر مراکز عرضه‌‏کننده خدمات بهداشتی و درمانی هزینه خواهند کرد که این رقم ۶. ۸ درصد بیشتر از سال گذشته است.
تحلیل‏‌های گارتنر نشان می‌‏دهد عرضه‏‌کنندگان خدمات بهداشتی و درمانی ۲۹۹ میلیون دلار را نیز در بخش خدمات آی تی بیرونی هزینه خواهند کرد. این رقم ۶. ۷ درصد بیشتر از سال گذشته است. افزایش تقاضا برای برون‏‌سپاری فرایندهای تجاری (BPO) و پشتیبانی نرم‌‏افزاری از جمله دلایل افزایش هزینه‏‏‏‌کرد‌ها در این بخش است.