هزینه‌‏کرد ۳ میلیارد دلاری صنعت خدمات پزشکی خاورمیانه و شمال آفریقا در بازار آی تی

هزینه‌‏کرد ۳ میلیارد دلاری صنعت خدمات پزشکی خاورمیانه و شمال آفریقا در بازار آی تی

همکاران سیستم- برآوردهای شرکت پژوهشی گارتنر نشان می‏‌دهد صنعت خدمات پزشکی و بهداشتی در خاورمیانه و شمال آفریقا امسال ۳ میلیارد دلار در بازار محصولات آی‌تی هزینه خواهند کرد.
به گزارش وب‏‌سایت گارتنر، پیش‏‌بینی می‏‌شود هزینه‌‏کرد عرضه‌‏کنندگان خدمات پزشکی و بهداشتی خاورمیانه و شمال آفریقا در بازار آی‌تی تا پایان سال ۲۰۱۴ میلادی از ۳ میلیارد دلار فراتر رود. اگر این پیش‌‏بینی تحقق یابد، درآمد فروشندگان محصولات آی‌تی از صنعت خدمات پزشکی و سلامتی حدود ۱.۳ درصد بیشتر از سال گذشته خواهد بود.
تحلیل‏گران گارتنر در این گزارش هزینه‌‏‏کردهای این صنعت در بازار محصولاتی مثل خدمات آی‌تی، نرم‌‏افزار، پایگاه‏‌های داده، خدمات داخلی و خدمات تلکام بررسی کرده‌‏اند. بنا بر برآوردهای آنها، صنعت تلکام بیشترین بخش از هزینه‏‌کرد این صنعت در بازار آی‌تی را به خود اختصاص داده است. پیش‌‏بینی می‏‌شود این صنعت تا پایان امسال ۱.۳ میلیارد دلار در این بخش از بازار آی‌تی هزینه کند. هزینه‏‌کردهای صنعت خدمات پزشکی و سلامتی در بازار محصولات نرم‏‌افزاری نیز با ۷.۸ درصد به ۳۸۲ میلیون دلار خواهد رسید. انتظار می‌‏رود این صنعت امسال ۴۷۳ میلیون دلار نیز در بخش خدمات آی‌تی داخلی هزینه کند. منظور از خدمات آی‌تی داخلی همان حقوق و مزایایی است که صنعت خدمات پزشکی و سلامتی به کارکنان بخش آی‌تی خود می‏‌پردازد. میزان هزینه‌‏کرد این صنعت در خدمات آی‌تی بیرونی نیز ۳۵۶ میلیون دلار اعلام شده است. برون‏‌سپاری فرایندهای کسب و کار، پشتیبانی نرم‌‏افزاری و مشاوره‏‌دهی از جمله مهمترین بخش‌‏های تشکیل‏‌دهنده بازار خدمات آی‌تی بیرونی است.