هر ماه ۱.۴ میلیون سایت جعلی ساخته می‌شود

همکاران سیستم- مجرمان سایبری به طور میانگین هر ماه ۱.۴ میلیون سایت اینترنتی آلوده را با صفحات جعلی طراحی می‌کنند تا از این طریق بتوانند اهداف خود را محقق سازند و پس از گذشت چند ساعت مجدد سایت مذکور را با صفحه اصلی جایگزین کنند تا لو نروند.

به گزارش وب‌سایت Zdnet، مجرمان سایبری با راه‌اندازی سایت‌های مخصوص سرقت‌های اینترنتی با عمر کوتاه تلاش می‌کنند تا شناسایی این قبیل تخلفات و صفحات اینترنتی جعلی دشوار شود و به خصوص اگر هیچ لینکی از این صفحات وجود نداشته باشد،‌ نتوانند آنها را پیدا کنند.

یکی از تحلیلگران سایت‌های اینترنتی جعلی در مرکز تحقیقاتی Webroot متوجه شد در نیمه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی به طور میانگین هر ماه ۱.۴ میلیون سایت اینترنتی جعلی مخصوص سرقت‌های اینترنتی ساخته شده و این در حالی بوده است که بخش اعظم آنها فقط برای ۴ تا ۸ ساعت آنلاین بوده‌اند و در بیشتر موارد سرقت‌های بزرگ را از شرکت‌های فناوری و بانک‌ها انجام داده‌اند.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی مرکز Webroot در نیمه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی گوگل بیشترین حملات از طریق این سایت‌ها را پیش روی خود دیده است و ۳۵ درصد تلاش‌های صورت گرفته برای سرقت‌های اینترنتی از این طریق بوده است. علاوه بر این سایت‌های Chase، Dropbox، PayPal و فیسبوک به ترتیب پنج سایت اینترنتی بودند که بیشترین حملات متوجه آنها شده است و بیشترین ایمیل‌ها با هدف سرقت به آنها ارسال شده است.