هر حمله سایبری ۳۰ میلیون دلار به سازما‌ن‌های بزرگ خسارت می‌زند

همکاران سیستم- یک‌چهارم سازمان‌های واقع در منطقه آسیا پسیفیک تاکنون حملات سایبری و اختلالات مرتبط با آن را تجربه کرده‌اند، این در حالی است که ۲۷ درصد آنها نمی‌توانند اطمینان حاصل کنند که هدف چنین حملاتی قرار گرفته‌اند. زیرا آنها هیچ گونه ابزار مربوط به ارزیابی نقض اطلاعاتی را در اختیار ندارند.
در حالی که کسب و کارهای فعال در این منطقه به صورت گسترده گرفتار حملات سایبری هستند، یک سازمان بزرگ با بیش از ۵۰۰ کارمند می‌تواند در جریان این حملات سایبری ضرر اقتصادی ۳۰ میلیون دلاری را پیش روی خود ببیند. این گزارش را مرکز «فراست و سولیوان» در جریان بررسی‌های جدید خود منتشر کرد و توضیح داد مطالعات آن با پشتیبانی شرکت مایکروسافت روی ۱۳۰۰ نفر در ۱۳ بازار مختلف این منطقه از جمله سنگاپور، اندونزی، استرالیا، هند، ژاپن و چین انجام شد.


در مقایسه با این آمار، یک سازمان متوسط که بین ۲۵۰ تا ۴۹۹ کارمند دارد در جریان بروز حملات سایبری کمتر آسیب می‌بیند و میانگین ضرر مالی ناشی از این حملات برای آن ۹۶ هزار دلار برآورد شده است. در این بررسی همچنین مشخص شد در بیان تمام سازمان‌هایی که در منطقه آسیا پسیفیک فعال هستند، طی سال گذشته حملات سایبری در مجموع باعث بروز خسارت مالی بالغ بر ۱.۷۵ تریلیون دلار شده است.
تنها در کشور سنگاپور حملات سایبری هزینه‌ای بالغ بر ۱۷.۷ میلیارد دلار را به اقتصاد آن وارد کرده است و هر سازمان بزرگ در این کشور به طور میانگین با هر حمله سایبری ۱۳.۸ میلیون دلار خسارت دیده است. این در حالی است که سازمان‌های متوسط در سنگاپور با هر حمله سایبری با خسارت ۱۷۷ هزار دلاری مواجه شده‌اند.

منبع: Zdnet