نیمی از 500 شرکت برتر جهان از خدمات پردازش ابری مایکروسافت استفاده می‏کنند

نیمی از 500 شرکت برتر جهان از خدمات پردازش ابری مایکروسافت استفاده می‏کنند

همکاران سیستم- مایکروسافت مدعی شده است نیمی از شرکت‏هایی که نامشان وارد 500 شرکت برتر مجله فورچون شده است، از خدمات پردازش ابری ویندوز آزور استفاده می‏کنند.

به گزارش وب سایت zdnet، مایکروسافت اعلام کرده تعداد کاربران و مشتریان خدمات پردازش ابری این شرکت که به آزور (Azure) مشهور است، به بیش از 250 هزار نفر رسیده است که در این میان نیمی از 500 شرکت برتری که نامشان در فهرست برترین‏های فورچون درج شده است، حضور دارند.

شرکت مایکروسافت چند روز پیش نیز با ارائه آمار و ارقام مشابهی ادعا کرده بود روزانه هزار کاربر جدید به کاربران ویندوز آزور افزوده می‏شود. این شرکت همچنین ادعا کرده است در کنار افزایش مشتریان و کاربران خدمات پردازش ابری آزور، ظرفیت پایگاه‏های این خدمات را نیز افزایش می‏دهد. بنا بر ادعای این غول نرم‏افزاری، ظرفیت پایگاه‏های پردازش ابری آزور هر شش تا 9 ماه دو برابر خواهد شد.

شرکت مایکروسافت نیز همانند آمازون که از دیگر عرضه‏کنندگان مطرح خدمات پردازش ابری است، به صراحت اعلام نکرده است که دقیقاً چه میزان داده را در پایگاه‏های آزور خود ذخیره کرده است. استیون مارتین، مدیر بخش ویندوز آزور در وبلاگ آزور نوشته است: این پایگاه‌ها در هر ثانیه به طور متوسط 270 هزار درخواست پردازش دریافت می‏کنند که می‏توان این رقم را به 880 هزار درخواست افزایش داد.

گفتنی است مایکروسافت هفته گذشته خدمات پردازش ابری خود را به قابلیت‏های احراز هویت چند عاملی نیز مجهز کرده است. کاربران آفیس 365 (Office 365)، ویندوز آزور ( Azure)، دینامیک سی آر اِم آنلاین (Dynamics CRM Online)، ویندوز اینتون (Windows Intune) و سایر خدمات پردازش ابری مایکروسافت از این پس برای وارد شدن به محیط این خدمات باید از سد فیلترهای احراز هویت چند عاملی بگذرند.