نیمی از کاربران رمزهای عبور خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارند

اگر تاکنون نگران پیچیده بودن رمز عبور خود بوده‌اید و در حال حاضر هم این نگرانی را دارید که شخص دیگری رمز عبور شما را حدس بزند، می‌بایست هرچه سریع‌تر مراحل امنیتی خود را تقویت کنید.

بسیاری از افراد از طریق به اشتراک گذاشتن رمزهای عبور یا عادات مربوط به انتخاب رمز آسان حساب‌های کاربری شخصی و حرفه‌ای خود را آسیب‌پذیر می‌کنند و این مسئله یک خطر کاملا جدی برای شرکت‌ها و کاربران محسوب می‌شود.

شرکت امنیتی Beyond Identity که دفتر مرکزی آن در شهر نیویورک واقع شده در آخرین نظرسجی خود با 1015 کاربر ساکن آمریکا گفت‌وگو کرد تا در مورد استراتژی‌های این افراد برای انتخاب رمز عبور و نحوه رفتار آنها در رابطه با ایمنی آنلاین بیشتر بداند.

نتیجه این بررسی نشان داد در حال حاضر بسیاری از کاربران رمزهای عبور حساب کاربری خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارند. طبق نتایج نهایی مشخص شد 50.1 درصد از کاربران رمز عبور مربوط به حساب کاربری مخصوص پخش تصاویر ویدیویی را در اختیار دیگران هم می‌گذارند و تقریبا همین تعداد معادل 44.9 درصد نیز حساب‌های مخصوص پخش موسیقی خود را به شکل اشتراکی با دیگران استفاده می‌کنند.

کارشناسان همچنین دریافتند 25.7 درصد کاربران رمزهای عبور مربوط به حساب‌های آنلاین بانکی را نیز به اشتراک می‌گذارند و در مجموع می‌توان گفت به طور میانگین هر یک از کاربران سه رمز عبور خود را در اختیار دیگران هم می‌گذارند.

این مطالعه نشان داد بسیاری از افراد سعی می‌کنند رمزهای عبور دیگران را حدس بزنند و در بیشتر موارد هم موفق هستند. بیش از 73 درصد کاربران معمولا موفق به حدس زدن رمزهای عبور شخصی می‌شوند.

منبع: zdnet