نیمی از پروژه‌های یک‌سوم سازمان‌ها مبتنی بر DevOps

همکاران سیستم- این روزها بخش اعظم سازمان‌های جهان در حال توسعه خدمات مرتبط با پلتفرم DevOps هستند و هم‌اکنون زمان آن فرا رسیده است که شرکت‌های پیشرو در این عرصه گام بلندتری بردارند و یک سطح بالاتر بروند.
به گزارش وب‌سایت zdnet؛  نتایج حاصل از یک مطالعه جدید روی ۲۴۴ متخصص IT که توسط مرکز DBMaestro انجام شد نشان داد ۵۵ درصد سازمان‌هایی که هم‌اکنون خدمات DevOps را مورد استفاده قرار می‌دهند دستکم ۲۰ درصد پروژه‌های خود را مبتنی بر این فضا پیش می‌برند.


همچنین مشخص شد یک‌سوم یا به طور دقیق‌تر ۳۳ درصد سازمان‌ها در تلاشند فعالیت‌های گسترده‌تری در این زمینه انجام دهد و از DevOps در بیش از نیمی از پروژه‌های خود استفاده کنند.
لازم به ذکر است که در زمینه سازگاری با راهکارهای DevOps برای سازمان‌ها روش‌های مختلف ارایه شده است. حدود ۵۴ درصد سازمان‌ها گزارش دادند که به صورت مستمر اپلیکیشن‌های مبتنی بر این فضا را در اختیار می‌گیرند و با این وجود همچنان باید تلاش‌های بیشتری در این زمینه انجام دهند. لازم به ذکر است ۳۶ درصد این سازمان‌ها پایگاه داده خود را مبتنی بر فضای DevOps مستقر کرده‌اند و ۳۱ درصد آن‌ها نیز زیرساخت‌های خود را بر پایه این فضا مورد استفاده قرار می‌دهند.
یک‌سوم مدیران حاضر در این بررسی توضیح دادند بیش از هفته‌ای یکبار خدمات مبتنی بر فضای DevOps را در فضای کاری خود مستقر می‌کنند و پیش‌بینی شده است که تعداد آنها طی سال جاری میلادی دو برابر شود.