نیمی از مردم پردازش ابری را با شرایط جوی در ارتباط می‌دانند

نیمی از مردم پردازش ابری را با شرایط جوی در ارتباط می‌دانند

همکاران سیستم- شرکت Citrix از تولیدکنندگان نرم‌افزار مستقر در دره سیلیکون به تازگی با انجام بررسی روی بیش از ۱۰۰۰ نفر، نحوه تفکر آن‌ها در مورد سیستم پردازش ابری را دریافته است.
به گزارش سایت CIO، برخی از پاسخ‌های داده شده در این نظرسنجی بسیار بی‌ربط و خنده‌دار بوده است. بیش از نیمی از شرکت‌کنندگان در این بررسی اعلام کردند که آب و هوای بد بر فضای پردازش ابری اثرگذار بوده است و برخی دیگر توضیح دادند این عبارت مربوط به مشکلی می‌شود که با بالش‌ها، دارو‌ها یا دستمال کاغذی دارند که اصلا مشخص نیست چه ارتباطی بین این معانی و عبارت یاد شده وجود دارد.
از بین کسانی که می‌دانستند معنی دقیق فضای پردازش ابری چیست، ۴۰ درصد توضیح دادند که مهم‌ترین مزیت آن امکان انجام وظایف کاری روزمره در منزل است. حدود یک سوم خاطرنشان کردند سیستم پردازش ابری به آن‌ها امکان می‌دهد زمانی که در تعطیلات در سواحل به‌سر می‌برند، به اطلاعات و فایل‌های خود دسترسی داشته باشند. یک‌سوم دیگر این افراد هم گفتند که بزرگ‌ترین مزیت سیستم پردازش ابری این است که برای آن‌ها این امکان را فراهم می‌کند که فایل‌های ویدیویی مورد علاقه خود را به جای ذخیره‌سازی روی هارددیسک، در فضای مجازی نگهداری کنند.
فناوری امروزه به بخش جدایی‌ناپذیر زندگی روزمره و فرهنگ مردم تبدیل شده است و به همین خاطر، جای تعجب نیست که مردم وانمود کنند در مورد آن بیش از آنچه به کار می‌بندند، می‌دانند. طبق آمار موجود یک‌پنجم شرکت‌کنندگان در این تحقیق گفته‌اند برای بقیه، معنی واژه پردازش ابری را توضیح داده و گفته‌اند که این فضا چگونه کار می‌کند. برخی افراد هم گفته‌اند که در مورد دانش خود از فضای پردازش ابری در محل کار دروغ گفته‌اند و در این زمینه غلو کرده‌اند.