نیمی از مردم خدمات ابری را با وضعیت آب‌وهوایی مرتبط می‌دانند

نیمی از مردم خدمات ابری را با وضعیت آب‌وهوایی مرتبط می‌دانند

همکاران سیستم- بیش از نیمی از آمریکایی‌ها بر این باورند که توفان‌ها می‌توانند بر فضای پردازش ابری تاثیر مستقیم برجا بگذارند.به گزارش وبسایت theinquirer، مطالعه‌ای که مرکز تحقیقاتی Wakefield با پشتیبانی شرکت Citrix انجام داد،‌ برخی یافته‌های جالب را در حوزه خدمات ابری نمایان کرد. در این مطالعه ۱۰۰۶ نفر مورد نظرسنجی قرار گرفتند و باورهای آنها در مورد فضای پردازش ابری سنجیده شد.
از مجموع کسانی که در این نظرسنجی حضور داشتند ۲۹ درصد اعلام کردند که این ابر به وضعیت آب‌وهوایی مربوط می‌شود. تنها ۱۶ درصد آنها متوجه شدند که اصطلاح مذکور به حوزه رایانه مربوط است. همچنین ۵۱ درصد اعلام کردند که هوای توفانی می‌تواند در فضای پردازش ابری اختلال ایجاد کند.
نکته جالب دیگری که در این بررسی‌ها به دست آمد این بود که بیشتر مردم تصور می‌کردند فضای پردازش ابری مسئله‌ای نیست که به آنها مربوط شود یا تاکنون توسط آنها مورد استفاده قرار گرفته باشد.
از بین کسانی که در این بررسی حضور داشتند ۵۴ درصد اعلام کردند که از فضای ابری استفاده نمی‌کنند. این افراد گفتند که سیستم‌های پردازش ابری در ۶۵ درصد موارد برای بانک‌ها کاربرد دارد، ۶۳ درصد برای خرید، ۵۸ درصد برای شبکه‌های اجتماعی، ۴۵ درصد برای بازی‌ها، ۲۹ درصد برای ذخیره تصاویر، ۲۲ درصد برای ذخیره موسیقی و ویدیوها، و ۱۹ درصد هم برای به‌اشتراک گذاری آنلاین فایل‌ها کاربرد دارد.
فهم درست از فضای پردازش ابری نیز هنوز به طور کامل صورت نگرفته است. از هر پنج آمریکایی یک نفر وانمود کرد که مفهوم پردازش ابری را متوجه شده است و می‌داند که چگونه باید با آن کار کرد. همچنین ۵۶ درصد در گفت‌وگوی پیرامون این موضوع نتوانستند بحث را ادامه دهند. در این میان ۴۹ درصد مردم اعتراف نکردند که تا قبل از این فکر می‌کردند شرایط آب و هوایی می‌تواند بر فضای پردازش ابری تاثیر بگذارد.