نیمی از فرآیندهای سازمانی وابسته به اینترنت اشیا

نیمی از فرآیندهای سازمانی وابسته به اینترنت اشیا

همکاران سیستم- مرکز تحقیقاتی گارتنر پیش‌بینی کرد بیش از نیمی از فرآیندها و سیستم‌های سازمانی تا سال 2020 میلادی به نوعی با اینترنت اشیا (IoT) در ارتباط خواهند بود.به گزارش وبسایت Itp، این مرکز تحقیقاتی توضیح داد تاثیرات اینترنت اشیا بر زندگی کاربران و فرآیندهای سازمانی به سرعت در حال افزایش بوده و این در حالی است که هزینه تجهیزات فیزیکی همراه با حسگرها مخصوص اتصال به دستگاه‌ها، سیستم‌ها و انسان‌ها همچنان پایین می‌آید.

«روی شاتل» مدیر تحقیقات گارتنر در این خصوص گفت: «استفاده از اینترنت اشیا که تا پیش از این غیرعملی بود به میزان قابل ملاحظه عملی شده است».

او در ادامه توضیح داد: «اینترنت اشیا به صورت مجازی با همه صنایع در ارتباط است و البته همه اپلیکیشن‌ها می‌توانند با آن ارتباط نداشته باشند. به طور کلی نمی‌توان یک اپلیکیشن را به صورت اختصاصی مربوط به اینترنت اشیا دانست. ابزارهای کاربردی زیادی وجود دارند که در مقیاس کوچک و بزرگ می‌توانند روی اینترنت اشیا اثر بگذارند. در نتیجه این فرآیند، تحلیلگران و توسعه‌دهندگان کسب و کارها در فرآیندهای داده‌محور نیازمند آن هستند تا به صورت تخصصی از اینترنت اشیا بهره ببرند».

مرکز تحقیقاتی گارتنر با انجام پیش‌بینی‌های بیشتر در این زمینه توضیح داد ۷۵ درصد پروژه‌های مربوط به اینترنت اشیا تا سال ۲۰۱۸میلادی دو برابر بیشتر از پیش‌بینی‌های قبلی به طول می‌انجامند. این مرکز تحقیقاتی گفت هرچه اهداف این پروژه‌ها بزرگتر و طرح‌های پیش‌بینی شده برای آن پیچیده‌تر باشد، برنامه‌ریزی‌هایی که برای آن انجام می‌شود گسترده‌تر خواهد بود.