نیمی از شرکت‌ها سرمایه‌گذاری‌های خود را در حوزه CRM افزایش می‌دهند

نیمی از شرکت‌ها سرمایه‌گذاری‌های خود را در حوزه CRM افزایش می‌دهند

همکاران سیستم- نتایج حاصل از بررسی جدید مرکز Nucleus Research نشان می‌دهد که نیمی از شرکت‌های آمریکایی قصد دارند سرمایه‌گذاری‌های خود را در زمینه منابع IT طی سال 2012 میلادی نسبت به سال 2011 افزایش دهند.

طبق نتایج این بررسی، 10 درصد شرکت‌های مذکور اعلام کرده‌اند که قصد دارند در سال آتی میلادی سرمایه‌گذاری‌های خود را در این زمینه تا 10 درصد افزایش دهند و در این میان از هر 10 شرکت آمریکایی تنها یک مرکز توضیح داده است که قصد کاهش هزینه‌ها و سرمایه‌گذاری‌های خود در حوزه فناوری اطلاعات را دارد.

رِبکا وِتمَن، مدیر تحقیقات مرکز Nucleus در این باره به پایگاه خبری CRM Buyer توضیح داد: «بررسی ما نشان داده است که سازمان‌ها سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری را به عنوان ابزاری برای افزایش کارایی خود و همچنین افزایش اثرگذاری کارمندان در جریان تولید می‌بینند».

بر اساس نتایج این تحقیق سرمایه‌گذاری اصلی که شرکت‌ها و سازمان‌ها قصد انجام آن را دارند مربوط به بخش‌های CRM، ابزارهای تکمیلی، سیستم‌های هوشمند تجاری و ابزارهای تحلیلی و همچنین ابزارهای مدیریت منابع کاری می‌شود.

وتمن در ادامه توضیح داد: «با توجه به نوع فعالیت و حجم فعالیت‌های سازمان ابزارهای متناسب با آن تغییر می‌کند و در این میان آنچه که در مورد ابزارهای CRM می‌توان گفت این است که می‌توان از آن برای ارتقای خط تولید برتر سازمان استفاده کرد. سرمایه‌گذاری برای به‌کارگیری بیشتر ابزارهای CRM نه تنها باعث می‌شود تا فروش محصولات اثربخش‌تر شود و شرکت به سود بیشتری برسد، بلکه می‌تواند کاهش فعالیت‌های اداری، فروش،تبلیغات، بازاریابی و هزینه‌های پشتیبانی را نیز به دنبال داشته باشد».

این بررسی جدید نشان داده است که 92 درصد مدیران عامل در شرکت‌‌های سراسر جهان در تلاشند ابزارهایی را با مرکزیت مشتریان به کار گیرند. از این بین حدود 93 درصد مدیران عامل در جهان اعلام کرده‌اند که شرکت‌های آن‌ها در حال انجام تغییرات گسترده است تا خود را با نیازهای رو به رشد مشتریان و تغییرات تجاری سازگار کند.

 

technewsworld