نیمی از سازما‌ن‌ها فاقد حداقل ابزارهای امنیتی

همکاران سیستم – مرکز Centrify در تازه‌ترین گزارش خود نتایج حاصل از مطالعه جدیدی که با همکاری شرکت TechVangelism به انجام رساند را منتشر کرد و طی آن توضیح داد بیشتر سازمان‌ها در مقابل سوءاستفاده‌های ناشی از دسترسی به اطلاعات قادر به محافظت از خود نیستند و این اتفاق شرایط حملات سایبری به آنها را فراهم می‌کند.

در بررسی جدید مشخص شد 79 درصد سازمان‌ها در زمینه مدیریت عالی دسترسی (PAM) راهکار بالقوه‌ای در اختیار ندارند و این در حالی است که 93 درصد آنها معتقدند در مقابل تهدیدهای مرتبط با دسترسی به اعتبارات آنها پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده‌اند.

این میزان اعتماد بیش از اندازه به امنیت سیستم‌های داخلی و البته عدم پیشرفت سیستم‌های امنیتی مذکور برای 52 درصد سازمان‌های حاضر در این بررسی گزارش شده است و آنها اعلام کردند از رمز عبور برای ایمن‌سازی سیستم‌های خود استفاده نمی‌کنند و در این میان بخش اعظم کسب و کارها حتی ساده‌ترین اقدامات لازم برای کاهش خطر و جلوگیری از دسترسی به اطلاعات حساس سازمانی و زیرساخت‌های حیاتی خود را انجام نداده‌اند.

این مطالعه روی 1300 سازمان در 11 صنعت مختلف در کشورهای آمریکا و کانادا انجام شد و نتایج حاصل از آن نشان داد بیشتر کسب و کارها راهکارهای نه چندان پیچیده‌را در عرصه مدیریت دسترسی به سیستم‌ها در اختیار گرفته‌اند.

منبع: itp