نیمی از سازمان‌ها مجهز به خدمات اینترنت اشیا

همکاران سیستم – اینترنت اشیا صنعتی (IIoT) ارزش‌های قابل ملاحظه‌ای را برای کسب و کارها به ارمغان آورده است و صنایع مختلف از جمله کارخانه‌ها، سیستم حمل و نقل، تولید انرژی و … درحال بهره‌مندی هرچه بیشتر از قابلیت‌های اینترنت اشیا صنعتی هستند.

مرکز تحقیقاتی Tech Pro در ژانویه 2019 مطالعه‌ای را در این حوزه انجام داد و طی آن کارشناسان و متخصصان در سازمان‌های مختلف در یک نظرسنجی جامع شرکت کردند تا نحوه استقرار اینترنت اشیا صنعتی، علت گرایش آنها به این فناوری و نحوه آشنایی آنها با این خدمات مشخص شود. از این اشخاص پرسیده شد که چرا یک سازمان تصمیم می‌گیرد خدمات اینترنت اشیا را مورد استفاده قرار دهد، چه نوع اطلاعاتی از طریق سرویس‌های IIoT جمع‌آوری می‌شود و نحوه استفاده از این داده‌ها چگونه است.

به طور کلی دستگاه‌های مبتنی بر اینترنت اشیا صنعتی می‌توانند اطلاعات ارزشمندی را در اختیار کسب و کارها بگذارند. بیش از نیمی از شرکت‌کنندگان در این بررسی یا به طور دقیق‌تر 59 درصد آنها اعلام کردند داده‌های جمع‌آوری شده از فناوری اینترنت اشیا را برای نگهداری از سیستم‌های خود مورد استفاده قرار می‌دهند. همچنین 36 درصد آنها توضیح دادند از این داده‌ها برای مدیریت بخش انبار استفاده می‌کنند، 25 درصد آنها را برای فروش بهتر کاربردی دانستند، 23 درصد این داده‌ها را در بازاریابی استفاده کردند و 21 درصد هم اظهار داشتند که از این داده‌ها در خدمات حسابداری بهره می‌برند.

با توجه به درصد بالای پاسخ‌دهندگان برای استفاده از داده‌های اینترنت اشیا در بخش نگهداری، 51 درصد آنها توضیح دادند اطلاعات مورد نیاز خود در حوزه IoT را از طریق فناوری‌های پوشیدنی در اختیار می‌گیرند و پس از آن 45 درصد توضیح دادند سیستم‌های تشخیص میزان مصرف انرژی این اطلاعات را در اختیار آنها قرار می‌دهد.

منبع: zdnet