نیمی از سازمان‌ها تا سال ۲۰۱۷ ابری می‌شوند

نیمی از سازمان‌ها تا سال ۲۰۱۷ ابری می‌شوند

همکاران سیستم- محققان مرکز تحقیقاتی گارتنر بررسی گسترده‌ای انجام داده‌اند تا دریابند که در دنیای فناوری اطلاعات، چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است. در همین راستا تحولات و اتفاق‌های مربوط به عرصه سیستم‌های پردازش ابری توجه آن‌ها را به خود جلب کرده است.
به گزارش وب سایت itjungle، گارتنر در گزارش جدیدی که منتشر کرده توضیح داده است که حدود نیمی از سازمان‌ها تا سال ۲۰۱۷ میلادی ابزارهای پردازش ابری چندگانه را مورد استفاده قرار می‌دهند.
این مسئله به آن معنی خواهد بود که تا سال ۲۰۱۷ میلادی اتفاقات قابل ملاحظه‌ای در عرصه سیستم‌های پردازش ابری طی چهار سال آینده رخ خواهد داد.
تحلیلگران گارتنر استفاده از ابزارهای پردازش ابری شخصی را اقدامی دانسته‌اند که حدود نیمی از شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ طی چند سال اخیر سراغ آن‌ها رفته‌اند. این تحلیلگران هم‌اکنون بر این باورند که ابزارهای پردازش ابری چندگانه که در آن‌ها برخی منابع به صورت داخلی مدیریت می‌شوند و برخی منابع از طریق شرکت‌های خارجی عرضه کننده خدمات هدایت می‌گردند، این روز‌ها در جایگاهی قرار دارند که ابزارهای شخصی پردازش ابری ۳ سال قبل در آن حضور داشتند. اگرچه میزان استفاده از این ابزار‌ها هم‌اکنون کم است، اما انگیزه برای استفاده از آن‌ها بسیار زیاد است.