نیمی از سازمان‌ها آمادگی دریافت خدمات هوش مصنوعی را ندارند

همکاران سیستم- برخلاف گستردگی هرچه بیشتر ابزارهای موجود در این حوزه، بیشتر سازمان‌ها اقدامات زیادی را برای بهره‌مندی از سیستم‌های مرتبط با هوش مصنوعی انجام نداده‌اند. برای آنکه هوش مصنوعی به خوبی مستقر شود کسب و کارها نیازمند آن هستند تا از تمامی ورودی‌ها و خروجی‌های سیستم‌های مرتبط با این فضا آگاهی کامل داشته باشند.
نکته مهم اینجاست که سازمان‌های امروزی توجه اصلی خود را روی خروجی این سیستم‌ها معطوف کرده‌اند و به همین خاطر سرمایه‌گذاری زیادی روی مجموعه مناسب داده‌ها برای راه‌اندازی موتور هوش مصنوعی یا مدل‌های پیش‌بینی کننده متناسب انجام نمی‌دهند.

 


به گزارش وب‌سایت Zdnet، شرکت PointSource که در زمینه سیستم‌های انتقال دیجیتال فعالیت می‌کند به تازگی گزارشی را منتشر کرده است که به سرمایه‌گذاری‌های سازمانی روی فناوری‌های غیرسودآور توجه دارد و نحوه انتقال فعالیت کسب و کارها به فضای دیجیتالی در سال ۲۰۱۸ را تحلیل می‌کند.
در این بررسی ۶۰۰ مدیر ارشد که برای سرمایه‌گذاری‌های حوزه فناوری سازمان در سال ۲۰۱۸ تصمیم گیری کردند، حضور داشتند و از اهداف خود برای این سرمایه‌گذاری، آمادگی خود برای پذیرش سیستم‌های جدید و فناوری‌های مورد نظر صحبت کردند.
این بررسی نشان داد بخش اعظم سازمان‌ها روی فناوری‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنند که در مورد کارایی آنها احساس اطمینان کافی ندارند. یک‌چهارم این سازمان‌ها اعلام کردند که بیش از ۲۵ درصد بودجه سال ۲۰۱۸ خود را در حوزه هوش مصنوعی، بلاک‌چِین، خدمات صوتی، یا فناوری‌های تشخیص چهره سرمایه‌گذاری کردند. با این وجود ۵۳ درصد سازمان‌های مذکور توضیح دادند که برای دریافت خدمات مرتبط با هوش مصنوعی، بلاک‌چِین، یا سیستم‌های تشخیص چهره آمادگی کافی را ندارند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *