نیمی از سازمان‌های مالی به دنبال استفاده از هوش مصنوعی

همکاران سیستم – استفاده از فناوری هوش مصنوعی (AI) در مراکز خدمات مالی آمریکا به سرعت در حال گسترش است و «مرکز راهکارهای مالی برادریج» یکی از تامین کنندگان فناوری‌های مخصوص بانک‌ها، کارگزاری‌ها، مدیران دارایی و دیگر کسب و کارها این خبر را منتشر کشده است.

مرکز برادریج برای به دست آوردن این نتیجه 153 کارشناس خدمات مالی در کنفرانس و نمایشگاه بورس اوراق بهادار و بازارهای مالی (SIFMA) را مورد نظرسنجی قرار داد و در پایان دریافت مهم ترین اولویت این افراد به کارگیری اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی در زمینه داده‌‌کاوی است که 36 درصد کارشناسان قصد داشتند از فناوری مذکور در این زمینه بهره ببرند. همچنین مشخص شد 20 درصد کارشناسان به دنبال استفاده از فناوری هوش مصنوعی در حوزه پردازش‌های اطلاعاتی پس از فعالیت تجاری هستند، 13 درصد آنها تصمیم دارند از این فناوری در زمینه تحلیل بازار استفاده کنند و 12 درصد آنها هم هوش مصنوعی را در زمینه سیستم‌های معملاتی مورد استفاده قرار می‌دهند.

بخش اعظم شرکت کنندگان در این بررسی معادل 84 درصد آنها توضیح دادند کمپانی که در آن مشغول به کار هستند در زمینه به کارگیری هوش مصنوعی در«عصر روشنگری» به سر می‌برند و بر این اساس گام‌های مهمی را در این زمینه برداشته یا در حال ورود به این عرصه هستند. در این میان 29 درصد کارشناسان اظهار داشتند سازمان آنها در «عصر صنعتی» به سر می‌برد و 20 درصد هم اظهار داشتند که سازمان آنها در «عصر مدرن اطلاعات» به سر می‌برد تا به بهترین و کامل‌ترین شکل از فناوری هوش مصنوعی بهره ببرد.

منبع: zdnet