نیمی از سازمان‌های دنیا درگیر نوآوری‌های نرم‌افزاری

همکاران سیستم – شرکت اوراکل بر پایه یک نظرسنجی جدید به این نتیجه رسید که بیش از نیمی از نوآوری‌های ارایه شده توسط سازمان‌ها به حقیقت نمی‌رسد و با شکست مواجه می‌شود. این در حالی است که یک‌سوم سازمان‌ها نیز به واسطه تعداد زیاد پروژه‌های نوآورانه با مشکل مواجه می‌شوند و نمی‌توانند به خوبی آنها را مدیریت کنند.

بررسی جدید صورت گرفته روی سیاست‌گذاران نرم‌افزاری و خدمات ابری در سازمان‌ها نشان داد در حالی که نوآوری نقش بسیار مهمی در توسعه و پیشرفت شرکت‌ها دارد، ولی بسیاری از آنها برای مدیریت طرح‌ها و برنامه‌های نوآورانه خود با مشکل مواجه می‌شوند.

 شرکت اوراکل در پایان بررسی جدید خود اعلام کرد 85 درصد شرکت‌ها در حال افزایش سرمایه‌گذاری‌های خود روی نوآوری‌ها هستند و این در حالی است که تنها 38 درصد شرکت‌هایی که در سطح بالا پیشرفت کرده‌اند، موفق شده‌اند به صورت موازی از طرح‌ها و برنامه‌های ابتکاری به نحو احسنت استفاده کنند.

همچنین 21 درصد سازمان‌ها گزارش دادند که عدم تعهد به کسب و کار در این زمینه آنها را با مشکل مواجه کرده است، 22 درصد آنها به دنبال نشدن فرآیندها اشاره کردند، 22 درصد فقدان چشم‌انداز مناسب برای حرکت رو به جلو را عامل دانستند، و 22 درصد آنها هم اعلام کردند سرمایه‌گذاری اندک در توسعه فناوری باعث شده است که نتوانند از طرح‌های نوآورانه و مبتکرانه استفاده کنند.

منبع: itp