نیمی از زمان کارمندان برای پیدا کردن داده‌های مورد نظر هدر می‌رود

همکاران سیستم – داده‌ها برای رسیدن به موفقیت در حوزه اقتصاد دیجیتال اهمیت بسیار زیادی دارند و کارمندانی که در حوزه پردازش داده فعالیت می‌کنند، ‌بخش اعظم ساعت‌های کاری خود در طول هفته را به فعالیت‌ با داده‌ها اختصاص می‌دهند.

کاربران در مناطق جغرافیایی مختلف، شرکت‌های متفاوت، صنایع و ادارات از داده‌ها استفاده می‌کنند. آنها معمولا با محدودیت‌های مختلف برای مهارت استفاده از داده‌ها، آموزش و استفاده از ابزارهای چندگانه در زمینه پردازش داده‌ها مواجه می‌شوند.

بر این اساس گفته می‌شود که زمان اختصاص داده شده به تحلیل داده بسیاری بیشتر از توسعه علوم داده یا اپلیکیشن‌های مبتنی بر داده‌ها است و در این میان جست‌وجو به دنبال یک داده به خصوص و آماده‌سازی آن بیشترین و ناکارآمدترین فعالیتی است که کارمندان انجام می‌دهند.

شرکت توسعه پلتفرم تحلیلی Alteryx با کمک مرکز تحقیقاتی IDC گزارشی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد برخلاف نوآوری‌های صورت گرفته، کارمندان برای جست‌وجو به دنبال داده‌ای که به آن نیاز دارند زمان زیادی را هدر می‌دهند.

این گزارش که با عنوان «وضعیت علوم و تحلیل‌های داده» منتشر شده است نشان می‌دهد کارمندان که به صورت اختصاصی در زمینه اطلاعات و داده‌ها فعالیت می‌کنند بیش از 90 درصد زمان خود را در طول یک هفته کاری معادل 36 ساعت را به فعالیت‌های مربوط به داده‌ها از جمله جست‌وجو، آماده‌سازی و تحلیل اختصاص می‌دهند.

جست‌وجو و آماده‌سازی داده‌ها شایع‌ترین فعالیت در بین این کارمندان محسوب می‌شود و به ترتیب 15 و 33 درصد افراد فقط در این زمینه فعالیت می‌کنند. به طور میانگین این افراد بین 4 تا 7 ابزار مختلف را برای فعالیت‌های اختصاصی خود در حوزه داده مورد استفاده قرار می‌دهند و این در حالی است که پیچیدگی داده‌ها و فرآیندهای تحلیل آنها نیز زمان زیادی از فعالیت‌های کاری آنها را هدر می‌دهد.

منبع: zdnet